CUI 23624437
BIGVAL CONSTRUCT S.R.L.
BIGVAL CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Tălpăşeşti, județul Gorj, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2019 a raportat 0 angajați.
Date de identificare
CUI
23624437
Nr. înregistrare
J18/358/2008
EUID
ROONRC.J18/358/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Gorj
Localitate
Tălpăşeşti
Adresă
NR.42
Data înregistrării
01-04-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 31.03.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 10-08-2022
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metalCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2223 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2019
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Capitaluri proprii
−2 175
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||
| Active imobilizate |
12 500
|
12 500
|
12 500
|
12 500
|
12 500
|
12 500
|
12 500
|
12 500
|
12 500
|
12 500
|
12 500
|
| Active circulante |
10 171
|
10 171
|
10 171
|
10 171
|
10 171
|
10 171
|
10 171
|
22 937
|
21 100
|
1 444
|
2 738
|
| Stocuri |
10 171
|
10 171
|
10 171
|
10 171
|
10 171
|
10 171
|
10 171
|
10 171
|
7 571
|
—
|
190
|
| Creanțe |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6 826
|
6 826
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5 940
|
6 703
|
1 444
|
2 548
|
| Datorii |
24 846
|
24 846
|
24 846
|
24 846
|
24 846
|
24 846
|
24 846
|
37 612
|
35 774
|
16 697
|
16 140
|
| Capitaluri proprii |
−2 175
|
−2 175
|
−2 175
|
−2 175
|
−2 175
|
−2 175
|
−2 175
|
−2 175
|
−2 174
|
−2 753
|
−902
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
20 600
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
20 600
|
—
|
—
|
| Cheltuieli totale |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
20 021
|
201
|
2
|
| Rezultat brut |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
+579
|
−201
|
−2
|
| Rezultat net |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
+579
|
−1 851
|
−1 469
|
| Alte date | |||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este BIGVAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, BIGVAL CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are BIGVAL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal.
-
Când a fost înființată BIGVAL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 martie 2008.
-
Unde are sediul BIGVAL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Sediul firmei BIGVAL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 23624437) este în NR.42, Tălpăşeşti, județul Gorj.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BIGVAL CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BIGVAL CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.