CUI 23625874
FIRST EVENT SRL
FIRST EVENT SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 9329 - Alte activități recreative și distractive n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.8 mil. lei (−4.4% față de 2024), un profit net de 77 mii lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
23625874
Nr. înregistrare
J2008001417120
EUID
ROONRC.J2008001417120
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. MIKO IMRE, NR.8, AP.403
Data înregistrării
01-04-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 31.03.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
9329 - Alte activități recreative și distractive n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1812 - Alte activități de tipărire n.c.a.
-
1813 - Servicii pregătitoare pentru pretipărire
-
1814 - Legătorie și servicii conexe
-
3213 - Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
-
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4622 - Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor
-
4637 - Comerţ cu ridicata cu cafea, ceai, cacao şi condimente
-
4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4761 - Comerț cu amănuntul al cărților
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
5232 - Activităţi de intermediere pentru transportul de pasageri
-
5330 - Servicii de intermediere pentru activităţi poştale şi de curier
-
5540 - Intermedieri pentru servicii de cazare
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5640 - Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
7330 - Activităţi în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
-
7751 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
-
7752 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)
-
7990 - Alte servicii de rezervare și asistență turistică
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
-
8240 - Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8292 - Activităţi de ambalare
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
-
9031 - Activităţi de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole
-
9039 - Alte activități-suport pentru creație și interpretare artistică
-
9640 - Activități de intermediere pentru servicii personale
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 813 967
Rezultat net
+76 958
Capitaluri proprii
77 198
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9329 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9329 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9329 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9329 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9329 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9329 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9329 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9329 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
76 896
|
89 216
|
74 898
|
58 435
|
46 919
|
57 671
|
20 477
|
6 526
|
5 548
|
9 447
|
4 013
|
5 494
|
5 494
|
4 910
|
1 992
|
1 992
|
—
|
| Active circulante |
1 506 816
|
1 427 056
|
1 383 096
|
1 091 777
|
981 982
|
782 429
|
629 825
|
538 260
|
471 049
|
197 446
|
131 407
|
70 849
|
22 521
|
36 896
|
27 576
|
25 584
|
16 259
|
| Stocuri |
795 929
|
788 435
|
718 768
|
709 508
|
625 019
|
524 589
|
440 688
|
388 475
|
371 367
|
140 708
|
98 440
|
27 000
|
—
|
—
|
3 293
|
—
|
618
|
| Creanțe |
521 209
|
433 608
|
519 029
|
501 251
|
204 888
|
128 065
|
150 312
|
113 400
|
75 020
|
49 203
|
28 652
|
13 468
|
16 651
|
24 197
|
22 178
|
21 809
|
14 185
|
| Casa și conturi la bănci |
189 678
|
205 013
|
145 299
|
−118 982
|
152 075
|
129 775
|
38 825
|
36 385
|
24 662
|
7 535
|
4 315
|
30 381
|
5 870
|
12 699
|
2 105
|
3 775
|
1 456
|
| Cheltuieli în avans |
7 282
|
3 694
|
836
|
878
|
986
|
849
|
771
|
—
|
1 343
|
—
|
578
|
1 235
|
1 235
|
1 235
|
1 235
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 513 796
|
967 382
|
1 032 775
|
805 402
|
295 628
|
332 816
|
300 044
|
182 175
|
203 033
|
177 057
|
137 630
|
103 870
|
59 680
|
72 569
|
54 821
|
59 086
|
33 489
|
| Capitaluri proprii |
77 198
|
552 584
|
426 055
|
345 688
|
734 259
|
508 133
|
351 029
|
362 611
|
274 907
|
29 836
|
−1 632
|
−26 292
|
−30 430
|
−29 528
|
−24 018
|
−31 510
|
−17 230
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 813 967
|
1 897 575
|
1 998 605
|
1 795 017
|
922 134
|
397 397
|
1 242 214
|
1 235 508
|
727 402
|
447 227
|
336 590
|
232 424
|
103 183
|
78 365
|
39 710
|
24 203
|
46 096
|
| Venituri totale |
2 022 333
|
2 056 815
|
2 246 146
|
2 112 333
|
1 163 733
|
636 152
|
1 677 475
|
1 828 408
|
838 960
|
520 617
|
392 082
|
232 603
|
109 592
|
78 365
|
39 747
|
24 203
|
46 100
|
| Cheltuieli totale |
1 932 657
|
1 883 424
|
1 984 145
|
1 910 832
|
1 057 708
|
473 173
|
1 538 005
|
1 676 984
|
586 602
|
484 617
|
353 639
|
221 496
|
107 399
|
83 875
|
32 258
|
36 832
|
45 495
|
| Rezultat brut |
+89 676
|
+173 391
|
+262 001
|
+201 501
|
+106 025
|
+162 979
|
+139 470
|
+151 424
|
+252 358
|
+36 000
|
+38 443
|
+11 107
|
+2 193
|
−5 510
|
+7 489
|
−12 629
|
+605
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+76 958
|
+128 761
|
+246 110
|
+188 046
|
+97 737
|
+159 017
|
+127 036
|
+138 915
|
+245 071
|
+31 468
|
+30 182
|
+4 138
|
−902
|
−5 510
|
+7 489
|
−14 279
|
+69
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
8
|
10
|
9
|
7
|
4
|
7
|
5
|
6
|
4
|
3
|
5
|
4
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FIRST EVENT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 813 967 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 76 958 lei.
-
Este FIRST EVENT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, FIRST EVENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are FIRST EVENT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9329 - Alte activități recreative și distractive n.c.a..
-
Când a fost înființată FIRST EVENT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 martie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FIRST EVENT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FIRST EVENT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.