CUI 23630722
LUXFER SRL
LUXFER SRL este o firmă din Galaţi, județul Galați, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat. Firma este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17.6 mil. lei (+10.9% față de 2024), un profit net de 2 mil. lei și 17 angajați.
Date de identificare
CUI
23630722
Nr. înregistrare
J2008000677172
EUID
ROONRC.J2008000677172
Formă juridică
SRL
Județ
Galați
Localitate
Galaţi
Adresă
STR. TECUCI, NR.114
Data înregistrării
01-04-2008
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 20.04.2010
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 07-04-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3100 - Fabricarea de mobilă
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5224 - Manipulări
CAEN Rev.2 (2008)
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
17 648 568
Rezultat net
+2 026 050
Capitaluri proprii
2 026 290
Număr mediu de salariați
17
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
903 571
|
968 039
|
953 156
|
1 002 010
|
1 039 800
|
935 656
|
827 513
|
915 085
|
782 251
|
513 395
|
95 544
|
37 024
|
67 753
|
77 079
|
50 353
|
8 292
|
—
|
| Active circulante |
3 854 091
|
4 262 201
|
2 823 546
|
2 799 287
|
2 928 245
|
2 629 267
|
2 219 328
|
2 053 806
|
1 449 194
|
1 483 369
|
1 394 571
|
988 851
|
745 503
|
591 493
|
391 745
|
189 677
|
891
|
| Stocuri |
1 717 866
|
1 556 913
|
1 556 873
|
1 307 010
|
1 484 975
|
1 094 538
|
1 005 848
|
868 011
|
752 267
|
686 168
|
512 007
|
376 248
|
283 163
|
210 412
|
168 505
|
94 791
|
—
|
| Creanțe |
676 097
|
687 917
|
633 299
|
685 821
|
547 475
|
1 002 442
|
588 904
|
614 145
|
519 200
|
427 953
|
514 450
|
378 045
|
278 502
|
265 232
|
151 401
|
54 445
|
821
|
| Casa și conturi la bănci |
1 460 128
|
2 017 371
|
633 374
|
806 456
|
895 795
|
532 287
|
624 576
|
571 650
|
177 727
|
369 248
|
368 114
|
234 558
|
183 838
|
115 849
|
71 839
|
40 441
|
70
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
898
|
15 224
|
29 550
|
43 876
|
30 715
|
2 700
|
2 700
|
2 700
|
2 700
|
—
|
| Datorii |
2 731 372
|
2 693 527
|
1 182 323
|
1 521 672
|
1 430 931
|
1 187 636
|
1 168 682
|
1 120 914
|
792 705
|
1 088 314
|
582 633
|
465 929
|
415 052
|
363 340
|
288 728
|
167 697
|
7 000
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
3 323
|
5 135
|
7 785
|
0
|
0
|
40
|
323
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
2 026 290
|
2 536 713
|
2 594 379
|
2 279 625
|
2 537 114
|
2 377 287
|
1 878 159
|
1 848 875
|
1 450 641
|
932 865
|
943 573
|
590 661
|
400 904
|
307 892
|
155 747
|
32 972
|
−6 109
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
17 648 568
|
15 920 977
|
13 596 689
|
13 119 144
|
12 037 298
|
10 068 932
|
8 597 014
|
8 068 397
|
7 149 504
|
6 376 621
|
5 200 740
|
4 070 094
|
3 200 424
|
3 008 692
|
2 140 705
|
713 876
|
3 812
|
| Venituri totale |
18 179 549
|
16 111 020
|
13 680 497
|
13 194 646
|
12 095 941
|
10 680 004
|
8 630 007
|
8 122 124
|
7 282 877
|
6 401 622
|
5 202 754
|
4 071 307
|
3 200 652
|
3 011 331
|
2 140 753
|
713 913
|
3 812
|
| Cheltuieli totale |
15 850 554
|
14 076 449
|
12 233 644
|
11 746 661
|
10 872 236
|
9 164 569
|
7 840 509
|
7 398 345
|
6 684 204
|
5 846 399
|
4 762 980
|
3 816 120
|
3 088 666
|
2 828 581
|
1 992 996
|
667 276
|
5 295
|
| Rezultat brut |
+2 328 995
|
+2 034 571
|
+1 446 853
|
+1 447 985
|
+1 223 705
|
+1 515 435
|
+789 498
|
+723 779
|
+598 673
|
+555 223
|
+439 774
|
+255 187
|
+111 986
|
+182 750
|
+147 757
|
+46 637
|
−1 483
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+2 026 050
|
+1 768 425
|
+1 282 153
|
+1 256 213
|
+1 071 409
|
+1 307 551
|
+681 916
|
+626 012
|
+517 775
|
+478 775
|
+376 720
|
+213 566
|
+93 012
|
+152 145
|
+122 774
|
+39 081
|
−1 483
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
17
|
16
|
16
|
16
|
14
|
14
|
12
|
12
|
12
|
11
|
11
|
8
|
7
|
6
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LUXFER SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 17 648 568 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 026 050 lei.
-
Este LUXFER SRL plătitoare de TVA?
-
Da, LUXFER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 aprilie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are LUXFER SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat.
-
Când a fost înființată LUXFER SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 aprilie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LUXFER SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LUXFER SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.