CUI 23679777
UTILAJE CONSTRUCŢII INTERCOM S.R.L.
UTILAJE CONSTRUCŢII INTERCOM S.R.L. este o firmă din Câmpineanca, județul Vrancea, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 442 mii lei (−38.0% față de 2024), un profit net de 27.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
23679777
Nr. înregistrare
J39/379/2008
EUID
ROONRC.J39/379/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Vrancea
Localitate
Câmpineanca
Adresă
, Nr. , C.P. 627055
Data înregistrării
09-04-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.04.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 14-04-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3319 - Repararea altor echipamente
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
4519 - Comerţ cu alte autovehicule
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4531 - Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4661 - Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor
-
4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
441 994
Rezultat net
+27 658
Capitaluri proprii
136 332
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4663 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4663 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4614 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
193 651
|
233 300
|
258 525
|
201 465
|
34 236
|
64 889
|
101 585
|
70 610
|
98 331
|
118 408
|
58 471
|
99 429
|
138 578
|
67 930
|
83 519
|
36 214
|
28 474
|
| Active circulante |
83 441
|
153 303
|
98 447
|
255 565
|
451 230
|
159 269
|
184 400
|
148 216
|
292 136
|
161 321
|
317 963
|
295 635
|
393 334
|
954 526
|
249 924
|
215 199
|
137 052
|
| Stocuri |
67 505
|
138 049
|
76 622
|
63 749
|
159 802
|
39 788
|
19 557
|
55 174
|
62 736
|
32 530
|
104 611
|
47 885
|
100 165
|
158 142
|
76 336
|
20 182
|
67 711
|
| Creanțe |
10 872
|
10 166
|
9 763
|
166 489
|
144 449
|
40 868
|
106 299
|
8 792
|
14 974
|
120 674
|
99 406
|
218 412
|
117 943
|
53 156
|
131 653
|
173 506
|
57 562
|
| Casa și conturi la bănci |
5 064
|
5 088
|
12 062
|
25 327
|
146 979
|
78 613
|
58 544
|
84 250
|
214 426
|
8 117
|
113 946
|
29 338
|
175 226
|
743 228
|
41 935
|
21 511
|
11 779
|
| Cheltuieli în avans |
6 699
|
6 517
|
6 889
|
60 025
|
40 000
|
58 266
|
54 500
|
36 526
|
17 928
|
8 026
|
60 640
|
75 867
|
336 156
|
52 490
|
2 615
|
—
|
—
|
| Datorii |
147 459
|
284 447
|
260 918
|
413 587
|
233 034
|
218 266
|
92 877
|
63 455
|
157 160
|
42 745
|
100 752
|
154 809
|
220 233
|
337 486
|
162 564
|
101 157
|
94 734
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
2 270
|
—
|
194 747
|
—
|
87 145
|
34 230
|
96 245
|
26 020
|
—
|
15 980
|
370 968
|
590 591
|
44 659
|
61 039
|
—
|
| Capitaluri proprii |
136 332
|
108 673
|
100 673
|
103 468
|
97 685
|
64 158
|
160 463
|
157 667
|
154 990
|
218 990
|
336 322
|
300 142
|
276 867
|
146 869
|
128 835
|
89 217
|
70 792
|
| Capital subscris vărsat |
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
441 994
|
712 660
|
486 705
|
518 206
|
794 966
|
657 681
|
732 395
|
1 187 837
|
570 145
|
1 514 077
|
1 360 210
|
2 098 265
|
1 865 866
|
1 636 356
|
2 633 938
|
495 771
|
383 869
|
| Venituri totale |
442 006
|
712 933
|
486 804
|
520 044
|
794 976
|
659 786
|
734 453
|
1 188 347
|
570 221
|
1 530 227
|
1 368 092
|
2 101 863
|
1 884 768
|
1 654 537
|
2 662 875
|
496 482
|
389 726
|
| Cheltuieli totale |
409 080
|
703 408
|
477 758
|
512 219
|
724 514
|
590 596
|
725 716
|
1 153 135
|
628 522
|
1 497 958
|
1 325 020
|
2 051 942
|
1 735 429
|
1 604 605
|
2 615 542
|
473 182
|
354 482
|
| Rezultat brut |
+32 926
|
+9 525
|
+9 046
|
+7 825
|
+70 462
|
+69 190
|
+8 737
|
+35 212
|
−58 301
|
+32 269
|
+43 072
|
+49 921
|
+149 339
|
+49 932
|
+47 333
|
+23 300
|
+35 244
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+27 658
|
+8 001
|
+4 170
|
+5 782
|
+62 528
|
+63 694
|
+2 796
|
+26 477
|
−63 999
|
+27 668
|
+36 180
|
+43 275
|
+129 444
|
+41 843
|
+39 618
|
+18 425
|
+27 936
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
3
|
5
|
5
|
5
|
5
|
5
|
5
|
3
|
3
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut UTILAJE CONSTRUCŢII INTERCOM S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 441 994 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 27 658 lei.
-
Este UTILAJE CONSTRUCŢII INTERCOM S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, UTILAJE CONSTRUCŢII INTERCOM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 14 aprilie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are UTILAJE CONSTRUCŢII INTERCOM S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane.
-
Când a fost înființată UTILAJE CONSTRUCŢII INTERCOM S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 aprilie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către UTILAJE CONSTRUCŢII INTERCOM S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește UTILAJE CONSTRUCŢII INTERCOM S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.