CUI 23688902
LUETA SRL
LUETA SRL este o firmă din Oradea, județul Bihor, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 6619 - Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activităţi de asigurări şi fonduri de pensii. Firma este plătitoare de TVA din 2025. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 174.1 mii lei, un profit net de 96.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
23688902
Nr. înregistrare
J2008001006056
EUID
ROONRC.J2008001006056
Formă juridică
SRL
Județ
Bihor
Localitate
Oradea
Adresă
STR. TRAIAN BLAJOVICI, NR.20
Data înregistrării
10-04-2008
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 02.12.2014
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 07-11-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6619 - Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activităţi de asigurări şi fonduri de pensiiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4648 - Comerţ cu ridicata al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7411 - Activități de design industrial și vestimentar
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7413 - Activități de design de interior
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
-
7491 - Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7740 - Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor)
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
-
8569 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
-
9011 - Activități de creație literară și compoziție muzicală
-
9012 - Activități de creație în domeniul artelor vizuale
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
174 052
Rezultat net
+96 453
Capitaluri proprii
62 487
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6619 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active circulante |
95 171
|
—
|
9 952
|
13 593
|
13 712
|
14 391
|
10 928
|
11 020
|
10 416
|
4 742
|
2 633
|
809
|
809
|
809
|
809
|
809
|
| Stocuri |
11 876
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
48 784
|
—
|
—
|
3 046
|
3 046
|
3 046
|
3 046
|
3 046
|
3 046
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
34 511
|
—
|
9 952
|
10 547
|
10 666
|
11 345
|
7 882
|
7 974
|
7 370
|
4 742
|
2 633
|
809
|
809
|
809
|
809
|
809
|
| Datorii |
32 684
|
0
|
119
|
2 657
|
2 300
|
2 470
|
3 650
|
3 803
|
6 481
|
1 565
|
642
|
587
|
587
|
587
|
587
|
587
|
| Capitaluri proprii |
62 487
|
0
|
9 833
|
10 936
|
11 412
|
11 921
|
7 278
|
7 217
|
3 935
|
3 177
|
1 991
|
222
|
222
|
222
|
222
|
222
|
| Capital subscris vărsat |
800
|
—
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
174 052
|
—
|
—
|
—
|
0
|
5 649
|
—
|
3 694
|
18 915
|
3 165
|
1 824
|
0
|
0
|
0
|
—
|
6 011
|
| Venituri totale |
174 057
|
0
|
0
|
0
|
0
|
5 649
|
0
|
3 694
|
18 915
|
3 165
|
1 824
|
0
|
0
|
0
|
—
|
6 011
|
| Cheltuieli totale |
75 863
|
—
|
1 103
|
476
|
509
|
836
|
539
|
301
|
17 779
|
1 753
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5 794
|
| Rezultat brut |
+98 194
|
0
|
−1 103
|
−476
|
−509
|
+4 813
|
−539
|
+3 393
|
+1 136
|
+1 412
|
+1 824
|
0
|
0
|
0
|
—
|
+217
|
| Rezultat net |
+96 453
|
0
|
−1 103
|
−476
|
−509
|
+4 643
|
−539
|
+3 282
|
+758
|
+1 186
|
+1 769
|
0
|
0
|
0
|
—
|
−354
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LUETA SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 174 052 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 96 453 lei.
-
Este LUETA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, LUETA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 noiembrie 2025.
-
Ce cod CAEN principal are LUETA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6619 - Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activităţi de asigurări şi fonduri de pensii.
-
Când a fost înființată LUETA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 aprilie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LUETA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LUETA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.