CUI 23720655
IBES CONSTRUCT SRL
IBES CONSTRUCT SRL este o firmă din Secuieni, județul Neamț, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.2 mil. lei (−30.5% față de 2024), un profit net de 2.5 mil. lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
23720655
Nr. înregistrare
J2008000616276
EUID
ROONRC.J2008000616276
Formă juridică
SRL
Județ
Neamț
Localitate
Secuieni
Adresă
NR.287
Data înregistrării
15-04-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.04.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 17-04-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0322 - Acvacultura în ape dulci
-
0811 - Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
-
0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
-
2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
-
2399 - Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 157 644
Rezultat net
+2 521 629
Capitaluri proprii
6 147 253
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 132 470
|
1 439 647
|
1 537 359
|
918 855
|
923 491
|
928 127
|
933 443
|
973 496
|
1 038 985
|
1 141 283
|
20 345
|
20 345
|
20 345
|
20 345
|
20 345
|
22 380
|
30 518
|
| Active circulante |
6 441 955
|
9 316 955
|
8 496 250
|
8 730 312
|
5 838 122
|
3 961 260
|
2 541 248
|
717 144
|
1 151 268
|
593 995
|
92 033
|
113 804
|
139 538
|
284 484
|
289 581
|
341 401
|
538 372
|
| Stocuri |
—
|
149 229
|
284 160
|
1 158 858
|
1 413 976
|
582 305
|
88 933
|
356 385
|
967 646
|
299 796
|
38 826
|
39 102
|
39 964
|
41 377
|
45 127
|
45 127
|
19 957
|
| Creanțe |
2 602 122
|
1 679 914
|
2 867 692
|
4 195 409
|
638 313
|
213 537
|
299 237
|
82 577
|
154 243
|
26 684
|
35 565
|
35 565
|
59 863
|
134 496
|
244 127
|
295 303
|
517 396
|
| Casa și conturi la bănci |
3 839 833
|
7 487 812
|
5 344 398
|
3 376 045
|
3 785 833
|
3 165 418
|
2 153 078
|
278 182
|
29 379
|
267 515
|
17 642
|
39 137
|
39 711
|
108 611
|
327
|
971
|
1 019
|
| Cheltuieli în avans |
2 873
|
2 688
|
808
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
19 833
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
3 430 045
|
4 927 697
|
1 636 489
|
3 789 650
|
111 441
|
120 820
|
543 766
|
315 945
|
1 224 834
|
1 034 296
|
34 883
|
56 341
|
81 166
|
223 467
|
227 117
|
241 344
|
464 997
|
| Capitaluri proprii |
6 147 253
|
5 831 593
|
8 397 928
|
5 859 517
|
6 650 172
|
4 768 567
|
2 930 925
|
1 374 695
|
965 419
|
720 815
|
77 495
|
77 808
|
78 717
|
81 362
|
82 809
|
122 437
|
103 893
|
| Capital subscris vărsat |
45 200
|
45 200
|
45 200
|
45 200
|
45 200
|
45 200
|
45 200
|
45 200
|
45 200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 157 644
|
4 544 347
|
4 575 366
|
4 893 605
|
2 420 675
|
2 350 289
|
3 254 979
|
1 884 833
|
1 630 697
|
994 508
|
828
|
861
|
1 413
|
3 750
|
0
|
671 838
|
2 102 043
|
| Venituri totale |
3 278 732
|
4 737 983
|
3 886 216
|
5 494 826
|
4 236 492
|
3 527 873
|
3 893 623
|
1 759 997
|
2 897 583
|
1 447 037
|
829
|
861
|
1 413
|
3 750
|
0
|
671 843
|
2 102 484
|
| Cheltuieli totale |
367 331
|
966 440
|
963 943
|
2 049 301
|
1 807 210
|
1 668 869
|
1 561 987
|
1 267 785
|
2 104 162
|
729 899
|
1 057
|
1 753
|
4 017
|
5 197
|
39 628
|
645 089
|
2 016 978
|
| Rezultat brut |
+2 911 401
|
+3 771 543
|
+2 922 273
|
+3 445 525
|
+2 429 282
|
+1 859 004
|
+2 331 636
|
+492 212
|
+793 421
|
+717 138
|
−228
|
−892
|
−2 604
|
−1 447
|
−39 628
|
+26 754
|
+85 506
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+2 521 629
|
+3 210 763
|
+2 566 590
|
+3 397 356
|
+2 407 921
|
+1 837 642
|
+1 977 283
|
+409 276
|
+699 604
|
+643 319
|
−252
|
−918
|
−2 646
|
−1 447
|
−39 628
|
+18 545
|
+71 665
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
3
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut IBES CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 157 644 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 521 629 lei.
-
Este IBES CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, IBES CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 aprilie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are IBES CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată IBES CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către IBES CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește IBES CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.