CUI 23747839
ROLLSUN SRL
ROLLSUN SRL este o firmă din Brăila, județul Brăila, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 34.7 mii lei (+90.0% față de 2024) și un profit net de 8.7 mii lei.
Date de identificare
CUI
23747839
Nr. înregistrare
J2008000380094
EUID
ROONRC.J2008000380094
Formă juridică
SRL
Județ
Brăila
Localitate
Brăila
Adresă
STR. PLANTELOR, NR.5
Data înregistrării
18-04-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.04.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1392 - Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
5320 - Alte activităţi poştale şi de curier
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
34 711
Rezultat net
+8 679
Capitaluri proprii
7 276
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1391 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1391 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1391 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1391 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1391 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1391 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1391 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1391 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
152
|
—
|
—
|
—
|
230
|
230
|
150
|
1 452
|
2 755
|
149
|
258
|
652
|
818
|
1 145
|
1 473
|
1 908
|
324
|
| Active circulante |
32 256
|
22 369
|
54 560
|
47 346
|
54 908
|
16 330
|
11 436
|
37 359
|
22 151
|
24 003
|
16 536
|
10 810
|
12 278
|
14 461
|
10 844
|
11 599
|
7 123
|
| Stocuri |
6 281
|
6 394
|
6 894
|
17 165
|
8 134
|
8 847
|
6 985
|
36 612
|
13 196
|
12 497
|
11 412
|
8 423
|
5 339
|
6 581
|
7 516
|
9 328
|
5 964
|
| Creanțe |
783
|
5
|
83
|
2 617
|
7 977
|
1 314
|
33
|
25
|
565
|
1 249
|
294
|
24
|
87
|
46
|
9
|
11
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
25 192
|
15 970
|
47 583
|
27 564
|
38 797
|
6 169
|
4 418
|
722
|
8 390
|
10 257
|
4 830
|
2 363
|
6 852
|
7 834
|
3 319
|
2 260
|
1 159
|
| Datorii |
25 132
|
23 772
|
65 477
|
71 271
|
76 843
|
36 744
|
23 550
|
24 661
|
19 481
|
25 469
|
18 872
|
13 782
|
13 937
|
15 557
|
14 636
|
17 873
|
14 337
|
| Capitaluri proprii |
7 276
|
−1 403
|
−10 917
|
−23 925
|
−21 705
|
−20 184
|
−11 964
|
14 150
|
5 425
|
−1 317
|
−2 078
|
−2 320
|
−841
|
49
|
−2 319
|
−4 366
|
−6 890
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
34 711
|
18 271
|
102 306
|
106 301
|
102 107
|
50 888
|
87 773
|
86 655
|
92 873
|
98 901
|
50 644
|
45 118
|
43 846
|
45 724
|
45 444
|
64 745
|
19 990
|
| Venituri totale |
38 510
|
27 021
|
111 231
|
108 801
|
102 107
|
55 337
|
87 773
|
81 368
|
92 977
|
98 901
|
50 644
|
45 118
|
44 924
|
51 304
|
45 450
|
64 745
|
20 122
|
| Cheltuieli totale |
28 964
|
15 637
|
96 211
|
109 957
|
102 606
|
63 065
|
113 012
|
71 777
|
84 159
|
95 316
|
48 883
|
45 244
|
44 483
|
47 992
|
43 006
|
60 402
|
25 645
|
| Rezultat brut |
+9 546
|
+11 384
|
+15 020
|
−1 156
|
−499
|
−7 728
|
−25 239
|
+9 591
|
+8 818
|
+3 585
|
+1 761
|
−126
|
+441
|
+3 312
|
+2 444
|
+4 343
|
−5 523
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+8 679
|
+9 514
|
+13 008
|
−2 220
|
−1 521
|
−8 219
|
−26 115
|
+8 725
|
+6 742
|
+761
|
+242
|
−1 479
|
−890
|
+2 368
|
+2 047
|
+2 524
|
−7 130
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
1
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ROLLSUN SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 34 711 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 8 679 lei.
-
Este ROLLSUN SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ROLLSUN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are ROLLSUN SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice.
-
Când a fost înființată ROLLSUN SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROLLSUN SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROLLSUN SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.