CUI 23770637
CONSTRUCT C.D.P. SRL
CONSTRUCT C.D.P. SRL este o firmă din Baia Mare, județul Maramureș, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13.5 mil. lei (+19.9% față de 2024), un profit net de 6 mil. lei și 16 angajați.
Date de identificare
CUI
23770637
Nr. înregistrare
J2008000779243
EUID
ROONRC.J2008000779243
Formă juridică
SRL
Județ
Maramureș
Localitate
Baia Mare
Adresă
BLD. REPUBLICII, NR.25, AP.71
Data înregistrării
22-04-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.04.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 29-04-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
13 527 586
Rezultat net
+6 009 159
Capitaluri proprii
6 246 963
Număr mediu de salariați
16
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 780 840
|
3 348 241
|
2 490 680
|
2 444 756
|
2 367 923
|
2 025 079
|
1 727 061
|
349 971
|
92 900
|
113 635
|
98 340
|
135 141
|
37 232
|
31 573
|
46 816
|
7 655
|
—
|
| Active circulante |
10 125 382
|
4 971 445
|
6 164 547
|
6 319 230
|
1 343 064
|
1 173 562
|
1 591 811
|
1 945 962
|
1 393 257
|
243 617
|
187 746
|
129 308
|
160 640
|
229 018
|
87 739
|
15 990
|
12 857
|
| Stocuri |
0
|
0
|
9 101
|
11 632
|
9 101
|
—
|
—
|
3 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
416
|
—
|
—
|
| Creanțe |
2 413 651
|
3 532 812
|
1 896 870
|
5 321 841
|
606 977
|
445 306
|
953 506
|
784 482
|
336 829
|
31 188
|
109 795
|
8 520
|
10 449
|
47 576
|
24 830
|
3 070
|
360
|
| Casa și conturi la bănci |
7 711 731
|
1 438 633
|
4 258 576
|
985 757
|
726 986
|
728 256
|
638 305
|
1 158 480
|
1 056 428
|
212 429
|
77 951
|
120 788
|
150 191
|
181 442
|
62 493
|
12 920
|
12 497
|
| Cheltuieli în avans |
92 488
|
46 645
|
44 531
|
71 299
|
70 155
|
80 804
|
57 235
|
73
|
—
|
—
|
9 035
|
10 790
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
7 751 484
|
1 686 750
|
1 806 922
|
3 716 918
|
464 562
|
475 493
|
237 069
|
344 066
|
240 395
|
190 139
|
45 638
|
91 848
|
61 055
|
207 172
|
81 136
|
1 394
|
4 713
|
| Venituri în avans |
263
|
8 444
|
17 369
|
26 294
|
36 117
|
76 193
|
161 840
|
266 654
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
6 246 963
|
6 671 137
|
6 875 467
|
5 092 073
|
3 280 463
|
2 727 759
|
2 977 198
|
1 685 286
|
1 245 762
|
167 113
|
249 483
|
183 391
|
136 817
|
53 419
|
53 419
|
22 251
|
8 144
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
13 527 586
|
11 285 625
|
9 639 607
|
8 392 085
|
3 201 996
|
2 996 490
|
3 118 351
|
2 643 197
|
1 824 400
|
448 282
|
290 575
|
290 628
|
198 358
|
434 209
|
288 546
|
49 880
|
20 850
|
| Venituri totale |
13 651 611
|
11 368 948
|
9 765 167
|
8 455 788
|
3 303 150
|
3 208 165
|
3 222 545
|
2 655 091
|
1 824 813
|
448 624
|
293 118
|
320 283
|
199 292
|
435 161
|
291 389
|
49 888
|
20 856
|
| Cheltuieli totale |
6 478 289
|
6 056 533
|
6 090 099
|
3 703 620
|
1 963 849
|
1 704 467
|
1 065 358
|
949 378
|
611 829
|
318 871
|
218 307
|
271 034
|
109 915
|
297 621
|
253 730
|
32 595
|
9 926
|
| Rezultat brut |
+7 173 322
|
+5 312 415
|
+3 675 068
|
+4 752 168
|
+1 339 301
|
+1 503 698
|
+2 157 187
|
+1 705 713
|
+1 212 984
|
+129 753
|
+74 811
|
+49 249
|
+89 377
|
+137 540
|
+37 659
|
+17 293
|
+10 930
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+6 009 159
|
+4 578 278
|
+3 161 103
|
+4 195 539
|
+1 311 099
|
+1 474 667
|
+2 127 701
|
+1 679 275
|
+1 194 738
|
+124 998
|
+66 092
|
+40 503
|
+83 398
|
+128 234
|
+31 168
|
+14 106
|
+7 944
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
13
|
15
|
15
|
12
|
8
|
8
|
3
|
2
|
2
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONSTRUCT C.D.P. SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 13 527 586 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 6 009 159 lei.
-
Este CONSTRUCT C.D.P. SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONSTRUCT C.D.P. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 aprilie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are CONSTRUCT C.D.P. SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată CONSTRUCT C.D.P. SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 aprilie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONSTRUCT C.D.P. SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONSTRUCT C.D.P. SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.