CUI 23779997
BTF ENGINEERING S.R.L.
BTF ENGINEERING S.R.L. este o firmă din Craiova, județul Dolj, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2008. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 12.9 mil. lei (+53.3% față de 2023), un profit net de 2.2 mil. lei și 61 de angajați.
Date de identificare
CUI
23779997
Nr. înregistrare
J2008000835167
EUID
ROONRC.J2008000835167
Formă juridică
SRL
Județ
Dolj
Localitate
Craiova
Adresă
STR. GHEORGHE BARIŢIU, NR.11 SI 13, BIS C1(PARTER SI DEMISOL) SI C2(PARTER)
Data înregistrării
23-04-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.04.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 25-04-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7330 - Activităţi în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
-
8009 - Alte activități de protecție n.c.a.
-
8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
-
9039 - Alte activități-suport pentru creație și interpretare artistică
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
12 892 215
Rezultat net
+2 217 874
Capitaluri proprii
2 448 425
Număr mediu de salariați
61
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 912 587
|
1 420 723
|
1 114 078
|
578 006
|
514 851
|
187 045
|
64 947
|
56 410
|
39 522
|
118 897
|
109 791
|
58 229
|
102 002
|
107 021
|
75 697
|
107 775
|
| Active circulante |
12 693 259
|
7 413 740
|
3 157 275
|
3 046 135
|
2 285 860
|
1 497 294
|
1 543 974
|
1 090 769
|
1 130 016
|
1 481 680
|
1 886 351
|
869 864
|
439 071
|
191 611
|
108 236
|
77 560
|
| Stocuri |
9 706 817
|
3 144 227
|
89 914
|
406 040
|
103 805
|
20 669
|
186 976
|
145 453
|
136 918
|
4 056
|
6 313
|
7 542
|
513
|
129
|
—
|
24
|
| Creanțe |
2 516 753
|
974 729
|
1 628 946
|
1 744 863
|
1 657 452
|
785 903
|
616 937
|
474 459
|
567 357
|
1 089 223
|
887 312
|
272 627
|
240 955
|
35 808
|
18 822
|
4 001
|
| Casa și conturi la bănci |
469 689
|
3 294 784
|
1 438 415
|
895 232
|
524 603
|
690 722
|
740 061
|
470 857
|
425 741
|
388 401
|
992 726
|
589 695
|
197 603
|
155 674
|
89 414
|
73 535
|
| Cheltuieli în avans |
9 431
|
9 431
|
9 431
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
283
|
—
|
—
|
| Datorii |
12 166 852
|
6 374 993
|
3 005 410
|
3 125 870
|
2 035 454
|
1 117 045
|
915 768
|
958 704
|
991 381
|
1 449 839
|
1 243 611
|
532 941
|
314 567
|
206 654
|
93 135
|
113 782
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
76 925
|
76 925
|
76 925
|
84 833
|
—
|
—
|
23 979
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
2 448 425
|
2 468 901
|
1 275 374
|
498 271
|
765 257
|
567 294
|
616 228
|
111 550
|
101 232
|
65 905
|
752 531
|
395 152
|
202 527
|
92 261
|
90 798
|
71 553
|
| Capital subscris vărsat |
100 000
|
100 000
|
100 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
12 892 215
|
8 412 017
|
7 020 199
|
3 861 622
|
3 911 506
|
2 142 603
|
1 292 740
|
612 199
|
719 111
|
1 037 534
|
1 627 194
|
481 629
|
485 387
|
203 344
|
161 928
|
248 361
|
| Venituri totale |
20 763 738
|
11 577 976
|
6 810 804
|
4 347 372
|
3 996 508
|
2 034 306
|
1 377 706
|
612 199
|
1 007 761
|
3 921 842
|
3 536 012
|
1 073 463
|
485 750
|
204 178
|
162 719
|
248 369
|
| Cheltuieli totale |
18 137 852
|
9 883 635
|
5 534 976
|
3 818 442
|
3 197 578
|
1 452 558
|
859 847
|
595 837
|
906 943
|
3 824 709
|
2 628 657
|
834 546
|
353 736
|
198 511
|
135 589
|
162 677
|
| Rezultat brut |
+2 625 886
|
+1 694 341
|
+1 275 828
|
+528 930
|
+798 930
|
+581 748
|
+517 859
|
+16 362
|
+100 818
|
+97 133
|
+907 355
|
+238 917
|
+132 014
|
+5 667
|
+27 130
|
+85 692
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+2 217 874
|
+1 461 866
|
+1 153 277
|
+493 015
|
+761 637
|
+562 806
|
+504 678
|
+10 318
|
+100 818
|
+65 665
|
+752 331
|
+192 625
|
+110 266
|
+1 464
|
+19 244
|
+71 212
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
47
|
24
|
12
|
6
|
8
|
8
|
9
|
10
|
10
|
10
|
11
|
7
|
5
|
4
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BTF ENGINEERING S.R.L. în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 12 892 215 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 217 874 lei.
-
Este BTF ENGINEERING S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, BTF ENGINEERING S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 25 aprilie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are BTF ENGINEERING S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată BTF ENGINEERING S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 aprilie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BTF ENGINEERING S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BTF ENGINEERING S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.