CUI 23810286
SOFTIMPERA SRL
SOFTIMPERA SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2011, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.9 mil. lei (+1.6% față de 2024), un profit net de 1.1 mil. lei și 8 angajați.
Date de identificare
CUI
23810286
Nr. înregistrare
J12/1706/2009
EUID
ROONRC.J12/1706/2009
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. PĂDURII, NR.3
Data înregistrării
30-04-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.09.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2011
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 933 654
Rezultat net
+1 055 791
Capitaluri proprii
2 973 298
Număr mediu de salariați
8
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
194 188
|
29 150
|
60 193
|
97 449
|
127 524
|
65 658
|
78 271
|
95 330
|
8 968
|
18 958
|
29 872
|
45 227
|
61 318
|
82 715
|
14 473
|
1 859
|
2 767
|
| Active circulante |
3 201 650
|
3 166 156
|
2 501 720
|
1 942 520
|
1 408 770
|
1 093 192
|
1 128 259
|
854 874
|
657 155
|
502 114
|
305 343
|
192 909
|
116 227
|
97 939
|
86 471
|
66 672
|
9 279
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
714
|
| Creanțe |
1 011 448
|
848 936
|
731 883
|
752 300
|
642 808
|
465 319
|
818 911
|
765 652
|
546 834
|
380 614
|
196 122
|
93 036
|
18 716
|
9 717
|
4 491
|
7 299
|
1 699
|
| Casa și conturi la bănci |
2 190 202
|
2 317 220
|
1 769 837
|
1 190 220
|
765 962
|
627 873
|
309 348
|
89 222
|
110 321
|
121 500
|
109 221
|
99 873
|
97 511
|
88 222
|
81 980
|
59 373
|
6 866
|
| Cheltuieli în avans |
9 701
|
4 840
|
5 011
|
3 673
|
2 500
|
1 295
|
1 589
|
930
|
335
|
6 426
|
6 775
|
2 933
|
1 369
|
228
|
—
|
—
|
1 086
|
| Datorii |
432 241
|
206 868
|
217 919
|
234 065
|
284 267
|
189 485
|
252 485
|
266 911
|
159 271
|
225 224
|
134 911
|
124 396
|
83 341
|
89 922
|
26 515
|
11 035
|
1 355
|
| Venituri în avans |
—
|
5 285
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
2 973 298
|
2 987 993
|
2 349 005
|
1 809 577
|
1 254 527
|
970 660
|
955 634
|
684 223
|
507 187
|
302 274
|
207 079
|
116 673
|
95 573
|
90 960
|
74 429
|
57 496
|
11 777
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 933 654
|
1 903 722
|
1 662 035
|
1 596 426
|
1 477 407
|
1 119 057
|
996 343
|
609 100
|
581 182
|
455 214
|
430 341
|
362 300
|
323 060
|
291 728
|
179 577
|
122 495
|
43 032
|
| Venituri totale |
2 042 339
|
1 974 492
|
1 727 803
|
1 617 879
|
1 484 185
|
1 125 011
|
996 600
|
639 995
|
591 170
|
458 043
|
433 457
|
365 661
|
328 709
|
295 698
|
182 662
|
126 560
|
43 291
|
| Cheltuieli totale |
804 179
|
850 808
|
796 489
|
747 138
|
658 002
|
551 988
|
462 598
|
450 265
|
379 773
|
340 556
|
322 893
|
296 506
|
279 334
|
254 704
|
162 023
|
71 647
|
29 844
|
| Rezultat brut |
+1 238 160
|
+1 123 684
|
+931 314
|
+870 741
|
+826 183
|
+573 023
|
+534 002
|
+189 730
|
+211 397
|
+117 487
|
+110 564
|
+69 155
|
+49 375
|
+40 994
|
+20 639
|
+54 913
|
+13 447
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 055 791
|
+1 073 373
|
+916 703
|
+857 059
|
+812 550
|
+562 591
|
+524 038
|
+183 352
|
+204 912
|
+95 195
|
+90 406
|
+56 813
|
+40 018
|
+33 464
|
+16 933
|
+45 719
|
+10 826
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
9
|
9
|
11
|
10
|
10
|
10
|
11
|
9
|
7
|
8
|
8
|
7
|
6
|
4
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SOFTIMPERA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 933 654 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 055 791 lei.
-
Este SOFTIMPERA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SOFTIMPERA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2011.
-
Ce cod CAEN principal are SOFTIMPERA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată SOFTIMPERA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 septembrie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SOFTIMPERA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SOFTIMPERA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.