CUI 23822973
PHOENIX CONSTRUCT S.R.L.
PHOENIX CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Cornetu, județul Ilfov, înființată în 2011. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2017, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 207.8 mii lei (+81.5% față de 2024), un profit net de 54.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
23822973
Nr. înregistrare
J23/350/2011
EUID
ROONRC.J23/350/2011
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Cornetu
Adresă
ŞOS. ALEXANDRIEI, NR.126, BL.P5, SC.2, ET.2, AP.20
Data înregistrării
06-05-2008
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 15.02.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2017
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
7111 - Activităţi de arhitectură
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
207 797
Rezultat net
+54 559
Capitaluri proprii
95 598
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
8 494
|
25 480
|
42 468
|
59 456
|
76 574
|
95 115
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
3 999
|
—
|
| Active circulante |
135 263
|
155 579
|
128 685
|
122 360
|
444 667
|
461 331
|
640 629
|
361 154
|
209 308
|
48 989
|
10 039
|
10 096
|
10 216
|
7 546
|
18 390
|
848
|
| Stocuri |
4 860
|
—
|
10 000
|
10 000
|
16 658
|
16 658
|
16 658
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
117 244
|
140 675
|
105 144
|
110 737
|
103 042
|
99 122
|
230 773
|
75 097
|
58 005
|
12 247
|
6 500
|
6 500
|
6 500
|
6 500
|
10 554
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
13 159
|
14 904
|
13 541
|
1 623
|
317 967
|
338 551
|
386 198
|
286 057
|
151 303
|
36 742
|
3 539
|
3 596
|
3 716
|
1 046
|
7 836
|
848
|
| Datorii |
39 665
|
28 591
|
23 322
|
43 316
|
35 570
|
74 649
|
81 082
|
58 110
|
60 328
|
2 217
|
197
|
197
|
197
|
2 950
|
4 109
|
2 211
|
| Capitaluri proprii |
95 598
|
135 482
|
130 843
|
121 512
|
468 553
|
463 256
|
654 662
|
303 044
|
148 980
|
46 772
|
9 842
|
9 899
|
10 019
|
4 596
|
18 280
|
−1 363
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
207 797
|
114 482
|
112 315
|
120 400
|
72 602
|
171 235
|
1 059 010
|
303 965
|
222 999
|
43 611
|
—
|
0
|
6 569
|
0
|
27 050
|
1 220
|
| Venituri totale |
207 797
|
114 482
|
112 315
|
127 471
|
72 608
|
171 643
|
1 060 278
|
304 042
|
222 999
|
43 611
|
0
|
0
|
6 569
|
0
|
27 051
|
1 221
|
| Cheltuieli totale |
151 200
|
108 792
|
101 973
|
110 209
|
94 196
|
115 431
|
395 263
|
140 858
|
67 569
|
5 372
|
53
|
120
|
949
|
2 697
|
3 663
|
620
|
| Rezultat brut |
+56 597
|
+5 690
|
+10 342
|
+17 262
|
−21 588
|
+56 212
|
+665 015
|
+163 184
|
+155 430
|
+38 239
|
−53
|
−120
|
+5 620
|
−2 697
|
+23 388
|
+601
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+54 559
|
+4 638
|
+9 331
|
+16 012
|
−22 314
|
+54 497
|
+654 422
|
+154 064
|
+148 740
|
+36 930
|
−53
|
−120
|
+5 423
|
−2 697
|
+19 643
|
−871
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PHOENIX CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 207 797 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 54 559 lei.
-
Este PHOENIX CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, PHOENIX CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2017.
-
Ce cod CAEN principal are PHOENIX CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată PHOENIX CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 2011.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PHOENIX CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PHOENIX CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.