CUI 23833794
ULMCONSTRUCT SRL
ULMCONSTRUCT SRL este o firmă din Ulma, județul Suceava, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului. Firma este plătitoare de TVA din 2011 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 193.1 mii lei (+188.2% față de 2024) și un profit net de 3.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
23833794
Nr. înregistrare
J2008000804332
EUID
ROONRC.J2008000804332
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Ulma
Adresă
NR.94A
Data înregistrării
08-05-2008
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 15.04.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 15-04-2011
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1611 - Tăierea și rindeluirea lemnuluiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0210 - Silvicultură şi alte activităţi forestiere
-
0220 - Exploatarea forestieră
-
0240 - Activităţi de servicii anexe silviculturii
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
193 065
Rezultat net
+3 342
Capitaluri proprii
−116 204
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
11 675
|
6 675
|
6 507
|
6 507
|
6 507
|
6 507
|
6 339
|
1 685
|
1 685
|
1 685
|
1 685
|
1 685
|
1 685
|
1 685
|
2 824
|
| Active circulante |
19 989
|
20 942
|
45 089
|
46 117
|
51 630
|
18 200
|
38 934
|
7 048
|
4 906
|
12 060
|
10 140
|
24 764
|
30 176
|
30 102
|
8 388
|
| Stocuri |
2 908
|
1 080
|
18 378
|
35 610
|
34 394
|
1 607
|
28 849
|
2 804
|
1 443
|
1 443
|
2 864
|
2 859
|
8 257
|
8 177
|
2 113
|
| Creanțe |
10 615
|
4 510
|
14 451
|
9 440
|
13 669
|
10 016
|
9 528
|
4 191
|
2 169
|
2 410
|
2 298
|
3 446
|
5 873
|
5 872
|
4 186
|
| Casa și conturi la bănci |
6 466
|
15 352
|
12 260
|
1 067
|
3 567
|
6 577
|
557
|
53
|
1 294
|
8 207
|
4 978
|
18 459
|
16 046
|
16 053
|
2 089
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
147 868
|
147 163
|
172 511
|
166 175
|
188 943
|
128 820
|
136 116
|
70 564
|
21 796
|
8 231
|
8 000
|
23 892
|
31 400
|
31 398
|
11 151
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−116 204
|
−119 546
|
−120 915
|
−113 551
|
−130 806
|
−104 113
|
−90 843
|
−61 831
|
−15 205
|
5 514
|
3 825
|
2 557
|
461
|
389
|
61
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
193 065
|
66 995
|
163 623
|
163 028
|
54 868
|
84 591
|
124 571
|
9 806
|
6 224
|
7 685
|
4 872
|
15 870
|
74
|
37 912
|
10 910
|
| Venituri totale |
206 960
|
66 558
|
164 069
|
213 005
|
54 592
|
81 614
|
127 524
|
10 605
|
6 224
|
7 685
|
4 872
|
9 426
|
74
|
39 869
|
12 262
|
| Cheltuieli totale |
202 982
|
64 720
|
169 796
|
193 618
|
80 754
|
94 038
|
155 290
|
57 133
|
26 881
|
5 765
|
3 458
|
6 854
|
0
|
39 479
|
11 774
|
| Rezultat brut |
+3 978
|
+1 838
|
−5 727
|
+19 387
|
−26 162
|
−12 424
|
−27 766
|
−46 528
|
−20 657
|
+1 920
|
+1 414
|
+2 572
|
+74
|
+390
|
+488
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+3 342
|
+1 369
|
−7 364
|
+17 256
|
−26 694
|
−13 270
|
−29 012
|
−46 626
|
−20 719
|
+1 689
|
+1 268
|
+2 096
|
+72
|
+328
|
+411
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
—
|
3
|
3
|
3
|
3
|
2
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ULMCONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 193 065 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 3 342 lei.
-
Este ULMCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ULMCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 aprilie 2011.
-
Ce cod CAEN principal are ULMCONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului.
-
Când a fost înființată ULMCONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 mai 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ULMCONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ULMCONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.