CUI 23844807
SILVIU CONSTRUCT SRL
SILVIU CONSTRUCT SRL este o firmă din Blidari, județul Vâlcea, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.9 mil. lei (−5.7% față de 2024), un profit net de 117.8 mii lei și 20 de angajați.
Date de identificare
CUI
23844807
Nr. înregistrare
J2008000533386
EUID
ROONRC.J2008000533386
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Blidari
Adresă
STR BLIDARILOR, NR.17
Data înregistrării
09-05-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.05.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 14-05-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 938 931
Rezultat net
+117 806
Capitaluri proprii
130 349
Număr mediu de salariați
20
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
177 617
|
217 853
|
333 405
|
443 828
|
435 305
|
403 200
|
316 212
|
166 231
|
2 312
|
3 562
|
2 921
|
4 957
|
−1 662
|
10 366
|
45 896
|
80 455
|
115 014
|
| Active circulante |
103 328
|
74 319
|
219 830
|
270 873
|
281 332
|
408 644
|
83 229
|
50 317
|
25 627
|
21 151
|
1 981
|
2 627
|
1 082
|
4 584
|
1 199
|
6 892
|
5 236
|
| Stocuri |
—
|
30
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 520
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
3 093
|
46 330
|
220 425
|
—
|
7 337
|
11 900
|
442
|
208
|
—
|
16 248
|
—
|
—
|
—
|
3 655
|
920
|
4 977
|
4 491
|
| Casa și conturi la bănci |
100 235
|
27 959
|
−595
|
270 873
|
273 995
|
396 744
|
82 787
|
50 109
|
25 627
|
4 903
|
1 981
|
1 107
|
1 082
|
929
|
279
|
1 915
|
745
|
| Cheltuieli în avans |
2 387
|
3 508
|
413
|
413
|
8 604
|
4 166
|
1 845
|
917
|
900
|
885
|
817
|
395
|
372
|
1 158
|
—
|
600
|
—
|
| Datorii |
152 983
|
261 197
|
215 506
|
276 505
|
99 359
|
179 374
|
179 206
|
40 246
|
158 454
|
156 876
|
138 232
|
141 602
|
139 957
|
139 863
|
142 956
|
149 617
|
124 798
|
| Capitaluri proprii |
130 349
|
34 483
|
338 142
|
438 609
|
625 882
|
636 636
|
222 080
|
177 219
|
−129 615
|
−131 278
|
−132 513
|
−133 623
|
−140 165
|
−123 755
|
−95 861
|
−61 670
|
−4 548
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 938 931
|
2 057 081
|
1 933 666
|
1 614 863
|
1 793 792
|
1 664 257
|
818 393
|
694 148
|
239 677
|
245 656
|
245 968
|
241 936
|
92 985
|
24 363
|
50 760
|
—
|
181 335
|
| Venituri totale |
1 944 174
|
2 057 081
|
1 933 666
|
1 618 863
|
1 801 477
|
1 667 270
|
818 393
|
800 565
|
239 677
|
245 656
|
245 968
|
241 936
|
92 985
|
30 261
|
50 760
|
—
|
181 335
|
| Cheltuieli totale |
1 801 322
|
1 974 717
|
1 752 478
|
1 190 757
|
1 194 215
|
1 037 214
|
605 349
|
486 668
|
235 618
|
241 963
|
237 480
|
234 033
|
106 738
|
58 154
|
84 953
|
57 183
|
187 092
|
| Rezultat brut |
+142 852
|
+82 364
|
+181 188
|
+428 106
|
+607 262
|
+630 056
|
+213 044
|
+313 897
|
+4 059
|
+3 693
|
+8 488
|
+7 903
|
−13 753
|
−27 893
|
−34 193
|
−57 183
|
−5 757
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+117 806
|
+21 885
|
+164 752
|
+412 726
|
+589 247
|
+614 556
|
+204 860
|
+306 834
|
+1 663
|
+1 236
|
+1 110
|
+644
|
−16 411
|
−27 893
|
−34 193
|
−57 122
|
−11 193
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
24
|
25
|
20
|
19
|
18
|
11
|
9
|
11
|
12
|
14
|
16
|
9
|
2
|
3
|
3
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SILVIU CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 938 931 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 117 806 lei.
-
Este SILVIU CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SILVIU CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 mai 2008.
-
Ce cod CAEN principal are SILVIU CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată SILVIU CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 mai 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SILVIU CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SILVIU CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.