CUI 23861212
MACO CONSTRUCT SRL
MACO CONSTRUCT SRL este o firmă din Târgu Mureş, județul Mureș, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 197 mil. lei (+110.5% față de 2024), un profit net de 28.2 mil. lei și 106 angajați.
Date de identificare
CUI
23861212
Nr. înregistrare
J2008000876263
EUID
ROONRC.J2008000876263
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Târgu Mureş
Adresă
STR. CĂLĂRAŞILOR, NR.12, AP.2
Data înregistrării
13-05-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 12.05.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 13-05-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliarăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0161 - Activități auxiliare pentru producția vegetală
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2553 - Operațiuni de mecanică generală
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4689 - Comerţ cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
5210 - Depozitări
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
196 997 230
Rezultat net
+28 188 389
Capitaluri proprii
68 555 386
Număr mediu de salariați
106
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
16 690 801
|
9 354 095
|
7 367 459
|
1 798 874
|
2 121 878
|
1 667 481
|
879 374
|
1 034 077
|
407 935
|
284 351
|
542 685
|
252 581
|
622 390
|
490 799
|
7 026
|
7 889
|
2 436
|
| Active circulante |
97 734 700
|
87 654 711
|
72 820 649
|
64 134 107
|
44 945 881
|
37 743 730
|
33 513 367
|
25 156 200
|
25 079 051
|
17 135 737
|
6 768 058
|
3 807 046
|
2 705 064
|
2 626 474
|
2 600 470
|
1 056 387
|
397 487
|
| Stocuri |
46 859 675
|
28 755 393
|
32 081 587
|
38 135 368
|
32 581 937
|
30 289 689
|
26 573 156
|
19 848 199
|
22 850 956
|
15 439 108
|
6 040 238
|
2 688 906
|
2 029 303
|
1 550 775
|
1 673 690
|
748 192
|
244 737
|
| Creanțe |
39 088 540
|
26 335 152
|
14 468 668
|
10 179 611
|
8 609 686
|
2 401 114
|
3 940 024
|
3 105 399
|
2 209 113
|
1 691 673
|
722 258
|
1 118 068
|
675 760
|
1 074 719
|
758 337
|
307 633
|
152 586
|
| Casa și conturi la bănci |
11 786 485
|
32 564 166
|
26 270 394
|
15 819 128
|
3 754 258
|
5 052 927
|
3 000 187
|
2 202 602
|
18 982
|
4 956
|
5 562
|
72
|
1
|
980
|
168 443
|
562
|
164
|
| Cheltuieli în avans |
106 034
|
42 964
|
2 733
|
1 497
|
432
|
147 878
|
149 592
|
148 012
|
167 357
|
48 124
|
60 840
|
221 360
|
11
|
505
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
45 948 842
|
44 425 726
|
43 169 043
|
34 544 090
|
28 111 265
|
24 146 166
|
27 245 984
|
13 284 922
|
9 822 091
|
9 996 135
|
5 231 017
|
3 661 199
|
3 129 053
|
3 137 784
|
2 610 632
|
1 165 341
|
407 371
|
| Venituri în avans |
27 307
|
—
|
—
|
—
|
—
|
94 088
|
94 088
|
8 551 779
|
13 286 132
|
6 342 447
|
1 125 231
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
15 169
|
15 169
|
15 169
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
68 555 386
|
52 626 044
|
37 021 798
|
31 390 388
|
18 956 926
|
15 303 666
|
7 187 092
|
4 486 419
|
2 546 120
|
1 129 630
|
1 015 335
|
619 788
|
198 412
|
−20 006
|
−3 136
|
−101 065
|
−7 448
|
| Capital subscris vărsat |
455 500
|
455 500
|
455 500
|
455 500
|
455 500
|
455 500
|
455 500
|
455 500
|
455 500
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
196 997 230
|
93 583 798
|
50 043 029
|
30 242 785
|
32 904 334
|
35 517 452
|
17 866 996
|
22 049 083
|
8 006 384
|
3 050 431
|
4 325 038
|
4 104 103
|
3 569 878
|
3 132 826
|
1 258 394
|
394 503
|
246 469
|
| Venituri totale |
197 798 217
|
94 579 303
|
51 131 721
|
39 199 056
|
33 115 898
|
37 797 265
|
17 892 948
|
22 912 652
|
8 177 882
|
4 077 099
|
3 063 726
|
2 161 823
|
1 912 872
|
2 908 841
|
1 965 660
|
905 631
|
1 597 556
|
| Cheltuieli totale |
165 539 921
|
76 522 806
|
44 003 330
|
25 132 870
|
28 481 568
|
28 160 016
|
14 338 868
|
20 713 082
|
6 998 784
|
3 921 468
|
2 564 954
|
1 645 242
|
1 631 671
|
2 959 768
|
1 849 746
|
992 731
|
1 545 750
|
| Rezultat brut |
+32 258 296
|
+18 056 497
|
+7 128 391
|
+14 066 186
|
+4 634 330
|
+9 637 249
|
+3 554 080
|
+2 199 570
|
+1 179 098
|
+155 631
|
+498 772
|
+516 581
|
+281 201
|
−50 927
|
+115 914
|
−87 100
|
+51 806
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+28 188 389
|
+15 549 863
|
+6 209 350
|
+13 322 199
|
+4 012 748
|
+8 524 649
|
+3 037 515
|
+1 940 299
|
+1 010 990
|
+114 295
|
+395 547
|
+421 376
|
+218 418
|
−53 209
|
+97 930
|
−93 550
|
+48 814
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
95
|
79
|
70
|
78
|
78
|
78
|
71
|
71
|
44
|
—
|
18
|
29
|
18
|
23
|
16
|
10
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MACO CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 196 997 230 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 28 188 389 lei.
-
Este MACO CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MACO CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 mai 2008.
-
Ce cod CAEN principal are MACO CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară.
-
Când a fost înființată MACO CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MACO CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MACO CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.