CUI 23867908
SEB CONSTRUCT SRL
SEB CONSTRUCT SRL este o firmă din Căldăruşeanca, județul Buzău, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 35.1 mil. lei (+13.8% față de 2023), un profit net de 2.9 mil. lei și 47 de angajați.
Date de identificare
CUI
23867908
Nr. înregistrare
J10/683/2008
EUID
ROONRC.J10/683/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Buzău
Localitate
Căldăruşeanca
Adresă
NR.CAD 552
Data înregistrării
14-05-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.05.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 29-05-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0812 - Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
35 098 797
Rezultat net
+2 889 447
Capitaluri proprii
4 107 954
Număr mediu de salariați
47
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 697 741
|
10 499 613
|
4 930 257
|
3 961 832
|
3 879 957
|
3 838 041
|
4 668 086
|
3 574 023
|
1 757 282
|
1 800 428
|
1 041 011
|
505 986
|
469 393
|
319 380
|
344 946
|
104 298
|
| Active circulante |
20 037 124
|
15 266 100
|
10 853 564
|
8 065 910
|
6 279 603
|
4 184 038
|
3 777 294
|
1 179 138
|
1 112 354
|
2 443 039
|
2 459 293
|
1 151 816
|
580 840
|
937 900
|
213 612
|
398 310
|
| Stocuri |
2 408 627
|
2 360 800
|
—
|
1 395 000
|
—
|
—
|
—
|
134 505
|
51 830
|
0
|
664 728
|
493 942
|
248 753
|
349 090
|
15 017
|
24 076
|
| Creanțe |
17 095 044
|
12 609 896
|
10 516 007
|
6 454 376
|
5 915 333
|
4 142 288
|
3 663 580
|
998 646
|
962 668
|
2 148 745
|
1 686 822
|
581 944
|
258 075
|
291 656
|
182 578
|
249 172
|
| Casa și conturi la bănci |
533 453
|
295 404
|
337 557
|
216 534
|
364 270
|
41 750
|
113 714
|
45 987
|
97 856
|
294 294
|
107 743
|
75 930
|
74 012
|
297 154
|
16 017
|
125 062
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
19 626 911
|
21 014 598
|
11 392 728
|
9 463 661
|
7 101 690
|
5 452 941
|
5 198 816
|
2 247 709
|
1 262 288
|
2 607 106
|
2 374 707
|
1 380 542
|
868 997
|
1 107 178
|
410 103
|
361 120
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
4 107 954
|
4 751 115
|
4 391 093
|
2 564 081
|
3 057 870
|
2 569 138
|
3 246 564
|
2 505 452
|
1 607 348
|
1 636 361
|
1 125 597
|
277 260
|
181 236
|
150 102
|
148 455
|
141 488
|
| Capital subscris vărsat |
501 000
|
501 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
35 098 797
|
30 851 035
|
31 735 331
|
18 414 116
|
19 986 802
|
15 616 938
|
22 851 825
|
10 632 808
|
3 538 929
|
8 765 040
|
5 129 479
|
3 935 053
|
2 532 201
|
3 098 929
|
921 251
|
869 880
|
| Venituri totale |
38 786 198
|
33 865 030
|
32 417 748
|
20 022 794
|
21 559 441
|
15 948 232
|
22 975 601
|
10 898 751
|
4 093 845
|
8 183 289
|
5 450 859
|
4 431 826
|
2 565 479
|
3 146 509
|
931 953
|
878 428
|
| Cheltuieli totale |
35 298 502
|
33 696 060
|
27 140 213
|
19 653 670
|
19 070 203
|
15 507 840
|
20 641 936
|
9 256 872
|
4 021 575
|
7 360 897
|
4 438 779
|
4 314 453
|
2 527 936
|
3 144 534
|
918 536
|
713 434
|
| Rezultat brut |
+3 487 696
|
+168 970
|
+5 277 535
|
+369 124
|
+2 489 238
|
+440 392
|
+2 333 665
|
+1 641 879
|
+72 270
|
+822 392
|
+1 012 080
|
+117 373
|
+37 543
|
+1 975
|
+13 417
|
+164 994
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+2 889 447
|
+68 126
|
+4 389 893
|
+297 672
|
+2 066 418
|
+347 311
|
+1 954 270
|
+1 377 049
|
+59 611
|
+686 478
|
+848 337
|
+96 024
|
+31 134
|
+1 647
|
+6 967
|
+138 627
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
49
|
57
|
54
|
50
|
43
|
41
|
26
|
20
|
21
|
18
|
14
|
14
|
14
|
4
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SEB CONSTRUCT SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 35 098 797 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 889 447 lei.
-
Este SEB CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SEB CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 mai 2008.
-
Ce cod CAEN principal are SEB CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată SEB CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 mai 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SEB CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SEB CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.