CUI 23885289
SOVAGE SERV SRL
SOVAGE SERV SRL este o firmă din Dârza, județul Dâmbovița, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 9602 - Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 269.8 mii lei (−23.2% față de 2024), o pierdere netă de 38.2 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
23885289
Nr. înregistrare
J15/673/2008
EUID
ROONRC.J15/673/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Dâmbovița
Localitate
Dârza
Adresă
, Nr. , C.P.
Data înregistrării
16-05-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.05.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
9602 - Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
9604 - Activităţi de întreţinere corporală
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
269 759
Rezultat net
−38 218
Capitaluri proprii
−10 004
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
10 664
|
13 974
|
9 567
|
6 100
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Active circulante |
5 958
|
41 559
|
29 615
|
67 715
|
154 435
|
118 811
|
152 733
|
91 680
|
7 889
|
4 106
|
8 921
|
10 017
|
273
|
2 495
|
2 796
|
6 124
|
3 817
|
| Stocuri |
—
|
5 145
|
2 065
|
2 785
|
1 605
|
2 548
|
2 149
|
3 502
|
960
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
142
|
50
|
—
|
44 749
|
407
|
2 240
|
300
|
993
|
107
|
265
|
8 871
|
2 651
|
—
|
824
|
2 373
|
2 124
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
5 816
|
36 364
|
27 550
|
20 181
|
152 423
|
114 023
|
150 284
|
87 185
|
6 822
|
3 841
|
50
|
7 366
|
273
|
1 671
|
423
|
4 000
|
3 817
|
| Cheltuieli în avans |
292
|
324
|
323
|
70
|
—
|
—
|
—
|
110
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
26 918
|
27 643
|
34 238
|
29 026
|
14 829
|
18 366
|
13 517
|
12 530
|
13 681
|
33 265
|
24 950
|
30 584
|
19 366
|
15 607
|
15 769
|
12 607
|
8 144
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−10 004
|
28 214
|
5 267
|
44 859
|
139 606
|
100 445
|
139 216
|
79 260
|
−5 792
|
−29 159
|
−16 029
|
−20 567
|
−19 093
|
−13 112
|
−12 973
|
−6 483
|
−4 327
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
269 759
|
351 117
|
291 760
|
293 775
|
267 026
|
225 094
|
285 107
|
270 239
|
164 989
|
38 560
|
106 533
|
102 239
|
60 261
|
56 876
|
61 178
|
69 787
|
75 203
|
| Venituri totale |
270 313
|
351 118
|
291 936
|
294 567
|
267 597
|
241 746
|
285 124
|
270 250
|
164 989
|
38 560
|
106 592
|
102 239
|
60 261
|
56 876
|
61 178
|
69 787
|
75 203
|
| Cheltuieli totale |
306 151
|
323 424
|
284 414
|
247 059
|
226 305
|
190 030
|
222 298
|
182 503
|
139 972
|
51 284
|
98 856
|
100 646
|
64 433
|
56 893
|
67 668
|
67 736
|
72 912
|
| Rezultat brut |
−35 838
|
+27 694
|
+7 522
|
+47 508
|
+41 292
|
+51 716
|
+62 826
|
+87 747
|
+25 017
|
−12 724
|
+7 736
|
+1 593
|
−4 172
|
−17
|
−6 490
|
+2 051
|
+2 291
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−38 218
|
+22 947
|
+4 953
|
+44 619
|
+39 161
|
+50 205
|
+59 956
|
+85 052
|
+23 367
|
−13 130
|
+4 538
|
−1 474
|
−5 981
|
−139
|
−6 490
|
−2 156
|
+140
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
6
|
6
|
6
|
6
|
6
|
7
|
6
|
6
|
7
|
—
|
7
|
6
|
6
|
6
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SOVAGE SERV SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 269 759 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 38 218 lei.
-
Este SOVAGE SERV SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, SOVAGE SERV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SOVAGE SERV SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9602 - Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare.
-
Când a fost înființată SOVAGE SERV SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 mai 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SOVAGE SERV SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SOVAGE SERV SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.