CUI 2392903
D & B COM S.R.L.
D & B COM S.R.L. este o firmă din Mărculeşti, județul Ialomița, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 95.8 mii lei (−4.1% față de 2024) și un profit net de 7.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
2392903
Nr. înregistrare
J21/946/1992
EUID
ROONRC.J21/946/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Ialomița
Localitate
Mărculeşti
Adresă
NR.-
Data înregistrării
30-10-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.10.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
95 780
Rezultat net
+7 638
Capitaluri proprii
13 252
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
146
|
487
|
487
|
657
|
| Active circulante |
38 353
|
36 021
|
27 788
|
21 331
|
14 184
|
10 425
|
11 322
|
10 355
|
9 700
|
8 135
|
10 327
|
15 168
|
10 216
|
6 557
|
9 890
|
9 485
|
8 591
|
| Stocuri |
3 849
|
12 900
|
16 353
|
14 886
|
8 359
|
7 233
|
7 262
|
7 610
|
8 093
|
6 847
|
6 262
|
7 936
|
6 486
|
6 160
|
5 243
|
5 452
|
3 666
|
| Creanțe |
222
|
323
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5
|
5
|
5
|
| Casa și conturi la bănci |
34 282
|
22 798
|
11 435
|
6 445
|
5 825
|
3 192
|
4 060
|
2 745
|
1 607
|
1 288
|
4 065
|
7 232
|
3 730
|
397
|
1 362
|
—
|
4 920
|
| Datorii |
25 101
|
4 533
|
5 345
|
9 617
|
7 341
|
4 038
|
5 565
|
2 250
|
1 362
|
660
|
1 871
|
6 455
|
3 037
|
538
|
2 897
|
1 753
|
1 695
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6
|
6
|
8
|
| Capitaluri proprii |
13 252
|
31 488
|
22 443
|
11 714
|
6 843
|
6 387
|
5 757
|
8 105
|
8 338
|
7 475
|
8 456
|
8 713
|
7 179
|
6 165
|
7 474
|
8 213
|
7 545
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
95 780
|
99 874
|
100 007
|
85 154
|
60 694
|
53 348
|
50 699
|
55 339
|
44 531
|
52 448
|
67 610
|
73 205
|
38 247
|
35 646
|
38 147
|
46 092
|
42 367
|
| Venituri totale |
95 780
|
99 874
|
100 007
|
85 154
|
60 694
|
53 348
|
50 699
|
55 339
|
44 531
|
52 448
|
67 610
|
73 205
|
38 247
|
35 652
|
38 277
|
46 234
|
42 613
|
| Cheltuieli totale |
86 876
|
88 523
|
89 280
|
75 208
|
56 296
|
49 713
|
47 708
|
49 833
|
39 107
|
47 653
|
61 366
|
66 541
|
34 199
|
33 257
|
34 319
|
40 435
|
36 252
|
| Rezultat brut |
+8 904
|
+11 351
|
+10 727
|
+9 946
|
+4 398
|
+3 635
|
+2 991
|
+5 506
|
+5 424
|
+4 795
|
+6 244
|
+6 664
|
+4 048
|
+2 395
|
+3 958
|
+5 799
|
+6 361
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+7 638
|
+9 635
|
+10 727
|
+7 443
|
+2 572
|
+2 119
|
+1 492
|
+3 847
|
+4 088
|
+3 227
|
+4 209
|
+4 466
|
+2 933
|
+1 919
|
+3 229
|
+3 968
|
+3 306
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut D & B COM S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 95 780 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 7 638 lei.
-
Este D & B COM S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, D & B COM S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are D & B COM S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a..
-
Când a fost înființată D & B COM S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către D & B COM S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește D & B COM S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.