CUI 23999682
CHELFAN CONSTRUCT SRL
CHELFAN CONSTRUCT SRL este o firmă din Grozăveşti, județul Dâmbovița, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2020 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.5 mil. lei (+85.0% față de 2023), un profit net de 283.6 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
23999682
Nr. înregistrare
J15/762/2008
EUID
ROONRC.J2008000762155
Formă juridică
SRL
Județ
Dâmbovița
Localitate
Grozăveşti
Data înregistrării
04-06-2008
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 08.03.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 18-11-2020
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 513 836
Rezultat net
+283 631
Capitaluri proprii
300 997
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||
| Active imobilizate |
128 672
|
140 037
|
189 021
|
1 440
|
3 600
|
5 760
|
—
|
| Active circulante |
528 807
|
380 588
|
1 426 573
|
510 744
|
149 547
|
125 191
|
31 439
|
| Stocuri |
374
|
21 728
|
344
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
500 469
|
259 841
|
595 513
|
40 964
|
542
|
103
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
27 964
|
99 019
|
830 716
|
469 780
|
149 005
|
125 088
|
31 439
|
| Datorii |
356 482
|
196 015
|
643 166
|
117 376
|
45 627
|
35 893
|
12 594
|
| Capitaluri proprii |
300 997
|
324 610
|
972 428
|
394 808
|
107 520
|
95 058
|
18 845
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
1 513 836
|
818 087
|
1 600 865
|
649 695
|
52 050
|
140 505
|
47 400
|
| Venituri totale |
1 513 851
|
818 087
|
1 600 865
|
649 695
|
52 050
|
140 505
|
47 400
|
| Cheltuieli totale |
1 191 617
|
502 642
|
629 882
|
372 802
|
39 067
|
62 887
|
28 281
|
| Rezultat brut |
+322 234
|
+315 445
|
+970 983
|
+276 893
|
+12 983
|
+77 618
|
+19 119
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+283 631
|
+307 478
|
+955 295
|
+270 396
|
+12 462
|
+76 213
|
+18 645
|
| Alte date | |||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
1
|
2
|
3
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CHELFAN CONSTRUCT SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 1 513 836 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 283 631 lei.
-
Este CHELFAN CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CHELFAN CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 noiembrie 2020.
-
Ce cod CAEN principal are CHELFAN CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CHELFAN CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iunie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CHELFAN CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CHELFAN CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.