CUI 2400615
URC SA
URC SA este o firmă din Orş. Vaşcău, județul Bihor, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 32 mii lei (−21.7% față de 2024), o pierdere netă de 45.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
2400615
Nr. înregistrare
J1992002804054
EUID
ROONRC.J1992002804054
Formă juridică
SA
Județ
Bihor
Localitate
Orş. Vaşcău
Adresă
STR. ARGEŞULUI, NR.13
Data înregistrării
30-10-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.10.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
32 000
Rezultat net
−45 511
Capitaluri proprii
413 321
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
96 441
|
107 512
|
108 404
|
110 895
|
91 512
|
81 838
|
96 664
|
111 489
|
126 314
|
141 139
|
155 964
|
172 181
|
198 017
|
154 083
|
168 290
|
118 538
|
131 652
|
| Active circulante |
331 734
|
365 564
|
443 250
|
371 224
|
281 306
|
210 556
|
122 403
|
127 846
|
143 359
|
186 236
|
352 980
|
249 414
|
323 545
|
398 908
|
441 485
|
369 575
|
328 417
|
| Stocuri |
36 144
|
33 644
|
33 644
|
29 484
|
73 710
|
73 710
|
73 710
|
73 710
|
73 710
|
73 710
|
—
|
0
|
4 700
|
39 843
|
104 226
|
124 516
|
193 941
|
| Creanțe |
247 465
|
112 783
|
118 688
|
136 849
|
107 583
|
95 207
|
39 354
|
54 040
|
65 687
|
109 227
|
337 107
|
227 419
|
313 843
|
230 758
|
305 131
|
240 116
|
128 442
|
| Casa și conturi la bănci |
48 125
|
19 137
|
290 918
|
204 891
|
100 013
|
41 639
|
9 339
|
96
|
3 962
|
3 299
|
15 873
|
21 995
|
5 002
|
128 307
|
32 128
|
4 943
|
6 034
|
| Datorii |
14 854
|
14 244
|
32 819
|
46 471
|
41 113
|
64 465
|
50 043
|
64 397
|
57 617
|
64 443
|
141 830
|
56 746
|
181 920
|
260 723
|
329 209
|
243 394
|
223 387
|
| Capitaluri proprii |
413 321
|
458 832
|
518 835
|
435 648
|
331 705
|
227 929
|
169 024
|
174 938
|
212 056
|
262 932
|
367 114
|
364 849
|
339 642
|
292 268
|
280 566
|
244 719
|
236 682
|
| Capital subscris vărsat |
163 530
|
163 530
|
163 530
|
163 530
|
163 530
|
163 530
|
163 530
|
163 530
|
163 530
|
163 530
|
163 530
|
163 530
|
163 530
|
163 530
|
163 530
|
—
|
163 530
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
32 000
|
40 879
|
493 955
|
555 494
|
186 843
|
92 413
|
203 596
|
20 492
|
157 561
|
183 753
|
241 014
|
299 797
|
365 313
|
352 717
|
527 192
|
496 077
|
558 911
|
| Venituri totale |
39 415
|
49 507
|
502 107
|
558 869
|
186 940
|
92 413
|
207 731
|
23 692
|
163 642
|
257 463
|
241 014
|
299 797
|
433 557
|
352 717
|
529 270
|
457 839
|
547 277
|
| Cheltuieli totale |
84 926
|
109 510
|
414 627
|
449 449
|
77 667
|
30 913
|
212 252
|
60 509
|
212 989
|
358 644
|
236 661
|
273 321
|
385 397
|
338 473
|
486 141
|
442 881
|
530 385
|
| Rezultat brut |
−45 511
|
−60 003
|
+87 480
|
+109 420
|
+109 273
|
+61 500
|
−4 521
|
−36 817
|
−49 347
|
−101 181
|
+4 353
|
+26 476
|
+48 160
|
+14 244
|
+43 129
|
+14 958
|
+16 892
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−45 511
|
−60 003
|
+83 187
|
+103 943
|
+103 776
|
+58 905
|
−5 915
|
−37 118
|
−50 876
|
−104 183
|
+2 265
|
+21 395
|
+47 374
|
+11 702
|
+35 847
|
+8 037
|
+4 694
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
1
|
1
|
—
|
—
|
1
|
4
|
4
|
5
|
5
|
6
|
5
|
6
|
6
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut URC SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 32 000 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 45 511 lei.
-
Este URC SA plătitoare de TVA?
-
Da, URC SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are URC SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
-
Când a fost înființată URC SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 septembrie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către URC SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește URC SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.