CUI 24028734
STARTCONS SRL
STARTCONS SRL este o firmă din Arad, județul Arad, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 3240 - Fabricarea jocurilor și jucăriilor. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 932.4 mii lei (−23.6% față de 2024) și un profit net de 4.4 mii lei.
Date de identificare
CUI
24028734
Nr. înregistrare
J02/1028/2008
EUID
ROONRC.J02/1028/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Arad
Adresă
STR. PROF.DR.AUREL ARDELEAN, NR.2-4
Data înregistrării
11-06-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.06.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 13-06-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
3240 - Fabricarea jocurilor și jucăriilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
932 431
Rezultat net
+4 377
Capitaluri proprii
1 165 708
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
642 667
|
642 667
|
642 579
|
655 575
|
651 465
|
661 065
|
670 665
|
782 979
|
790 179
|
857 491
|
874 540
|
901 600
|
286 640
|
322 460
|
361 980
|
396 106
|
426 331
|
| Active circulante |
1 686 606
|
1 264 367
|
877 780
|
854 622
|
1 387 744
|
948 640
|
803 498
|
649 558
|
476 402
|
329 075
|
441 069
|
454 525
|
451 145
|
772 927
|
278 676
|
127 895
|
95 342
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
13 775
|
91 434
|
100 822
|
146 800
|
133 007
|
3 700
|
119 306
|
—
|
6 931
|
29 025
|
| Creanțe |
1 685 605
|
1 257 936
|
885 572
|
847 547
|
1 394 928
|
933 665
|
820 716
|
645 785
|
378 280
|
389 656
|
382 929
|
291 557
|
652 520
|
845 987
|
477 672
|
120 517
|
45 122
|
| Casa și conturi la bănci |
1 001
|
6 431
|
−7 792
|
7 075
|
−7 184
|
14 975
|
−17 218
|
−10 002
|
6 688
|
−161 403
|
−88 660
|
29 961
|
−205 075
|
−192 366
|
−198 996
|
447
|
21 195
|
| Datorii |
1 163 565
|
745 703
|
522 759
|
523 226
|
503 186
|
494 130
|
511 879
|
770 117
|
627 869
|
586 979
|
639 893
|
683 047
|
694 676
|
1 044 931
|
592 088
|
483 908
|
489 055
|
| Capitaluri proprii |
1 165 708
|
1 161 331
|
997 600
|
986 971
|
1 536 023
|
1 115 575
|
962 284
|
662 420
|
638 712
|
599 587
|
675 716
|
673 078
|
43 109
|
50 456
|
48 568
|
40 093
|
32 618
|
| Capital subscris vărsat |
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
932 431
|
1 220 373
|
1 464 315
|
1 523 670
|
1 353 998
|
1 181 744
|
1 174 912
|
1 203 080
|
1 174 016
|
1 353 685
|
1 611 422
|
1 690 368
|
1 680 150
|
1 805 695
|
1 012 546
|
280 157
|
167 412
|
| Venituri totale |
958 666
|
1 220 374
|
1 461 169
|
1 630 745
|
1 450 634
|
1 236 161
|
1 828 293
|
1 204 408
|
1 304 924
|
1 345 196
|
1 629 403
|
1 710 648
|
1 680 150
|
1 810 175
|
1 032 237
|
280 185
|
167 414
|
| Cheltuieli totale |
947 305
|
1 050 799
|
1 243 342
|
1 433 422
|
1 017 160
|
1 071 598
|
1 532 607
|
1 167 740
|
1 254 862
|
1 342 706
|
1 625 637
|
1 703 070
|
1 687 497
|
1 807 872
|
1 029 596
|
269 316
|
161 754
|
| Rezultat brut |
+11 361
|
+169 575
|
+217 827
|
+197 323
|
+433 474
|
+164 563
|
+295 686
|
+36 668
|
+50 062
|
+2 490
|
+3 766
|
+7 578
|
−7 347
|
+2 303
|
+2 641
|
+10 869
|
+5 660
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+4 377
|
+163 731
|
+203 203
|
+182 065
|
+420 129
|
+153 290
|
+283 914
|
+24 664
|
+39 905
|
+1 919
|
+2 638
|
+5 125
|
−7 347
|
+1 889
|
+2 626
|
+7 474
|
+2 793
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
3
|
3
|
2
|
2
|
1
|
—
|
2
|
2
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut STARTCONS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 932 431 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 4 377 lei.
-
Este STARTCONS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, STARTCONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 iunie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are STARTCONS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 3240 - Fabricarea jocurilor și jucăriilor.
-
Când a fost înființată STARTCONS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iunie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către STARTCONS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește STARTCONS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.