CUI 2410554
FARMBAS SRL
FARMBAS SRL este o firmă din Orş. Murfatlar, județul Constanța, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.6 mil. lei (+6.4% față de 2024), un profit net de 116 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
2410554
Nr. înregistrare
J1991000806132
EUID
ROONRC.J1991000806132
Formă juridică
SRL
Județ
Constanța
Localitate
Orş. Murfatlar
Adresă
STR. MIHAIL KOGALNICEANU, NR.26
Data înregistrării
09-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceuticeSursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 584 680
Rezultat net
+116 024
Capitaluri proprii
517 493
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
21 153
|
22 525
|
24 641
|
26 798
|
25 926
|
27 309
|
29 044
|
37 951
|
17 057
|
25 796
|
35 464
|
45 806
|
8 357
|
8 432
|
13 050
|
13 999
|
8 933
|
| Active circulante |
947 612
|
781 528
|
591 986
|
467 573
|
373 776
|
348 141
|
482 300
|
451 902
|
328 608
|
347 192
|
408 952
|
582 819
|
712 296
|
677 643
|
683 965
|
573 342
|
498 844
|
| Stocuri |
268 916
|
271 158
|
228 909
|
163 732
|
166 823
|
211 307
|
187 393
|
161 595
|
143 101
|
177 961
|
195 272
|
231 348
|
255 649
|
253 356
|
194 603
|
173 198
|
212 097
|
| Creanțe |
104 572
|
108 557
|
124 808
|
125 272
|
130 980
|
107 159
|
71 109
|
107 344
|
82 912
|
9 116
|
63 723
|
111 508
|
151 517
|
315 371
|
272 148
|
326 887
|
253 784
|
| Casa și conturi la bănci |
574 124
|
401 813
|
88 269
|
178 569
|
75 973
|
29 675
|
223 798
|
182 963
|
102 595
|
160 115
|
149 957
|
239 963
|
305 130
|
108 916
|
217 214
|
73 257
|
32 963
|
| Datorii |
451 272
|
402 584
|
356 310
|
336 677
|
216 984
|
193 464
|
315 783
|
267 371
|
127 618
|
209 419
|
180 554
|
219 859
|
255 441
|
329 713
|
495 864
|
321 122
|
307 390
|
| Capitaluri proprii |
517 493
|
401 469
|
260 317
|
157 694
|
182 718
|
181 986
|
195 561
|
222 482
|
218 047
|
163 569
|
263 862
|
408 766
|
465 212
|
356 362
|
201 151
|
266 219
|
200 387
|
| Capital subscris vărsat |
1 300
|
1 300
|
1 300
|
1 300
|
1 300
|
1 300
|
1 100
|
1 100
|
1 100
|
1 100
|
1 100
|
1 100
|
1 100
|
1 100
|
1 100
|
1 100
|
1 100
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 584 680
|
1 489 742
|
1 282 554
|
1 252 249
|
1 220 129
|
1 227 427
|
1 161 837
|
1 232 155
|
1 235 730
|
1 183 649
|
1 204 741
|
1 170 481
|
1 075 288
|
1 107 083
|
1 193 075
|
1 368 134
|
1 304 458
|
| Venituri totale |
1 603 864
|
1 501 522
|
1 295 193
|
1 270 101
|
1 222 160
|
1 230 103
|
1 164 704
|
1 234 748
|
1 242 596
|
1 192 481
|
1 222 011
|
1 189 345
|
1 214 025
|
1 238 394
|
1 272 237
|
1 448 494
|
1 413 042
|
| Cheltuieli totale |
1 468 898
|
1 337 735
|
1 181 562
|
1 157 593
|
1 085 430
|
1 094 721
|
1 014 585
|
1 057 015
|
1 068 199
|
1 063 935
|
1 078 314
|
1 084 123
|
1 083 695
|
1 052 505
|
1 055 478
|
1 154 033
|
1 196 571
|
| Rezultat brut |
+134 966
|
+163 787
|
+113 631
|
+112 508
|
+136 730
|
+135 382
|
+150 119
|
+177 733
|
+174 397
|
+128 546
|
+143 697
|
+105 222
|
+130 330
|
+185 889
|
+216 759
|
+294 461
|
+216 471
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+116 024
|
+141 152
|
+102 623
|
+100 441
|
+125 364
|
+124 773
|
+138 472
|
+165 394
|
+160 959
|
+106 556
|
+119 175
|
+87 679
|
+108 850
|
+155 230
|
+181 855
|
+247 272
|
+181 440
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
4
|
4
|
4
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
5
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FARMBAS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 584 680 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 116 024 lei.
-
Este FARMBAS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, FARMBAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are FARMBAS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice.
-
Când a fost înființată FARMBAS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FARMBAS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FARMBAS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.