CUI 24159632

DABIANI GLOBAL CONSTRUCTIONS S.R.L.

DABIANI GLOBAL CONSTRUCTIONS S.R.L. este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2013. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.3 mil. lei (−67.7% față de 2024), o pierdere netă de 867.6 mii lei și 5 angajați.

În dizolvare sau insolvență

Date de identificare

CUI

24159632

Nr. înregistrare

J40/5070/2013

EUID

ROONRC.J40/5070/2013

Formă juridică

SRL

Județ

București

Localitate

Sector 4

Adresă

STR. IZVORUL CRIŞULUI, NR.3, BL.A2, AP.57

Data înregistrării

08-07-2008

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 16.04.2013

Stare la Registrul Comerțului

este sub incidența Legii nr. 85/2014
insolvență

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 10-07-2008

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Da

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator judiciar

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator special

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.2 (2008)

  • 4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor

  • 4312 - Lucrări de pregătire a terenului

  • 4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii

  • 4321 - Lucrări de instalaţii electrice

  • 4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

  • 4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii

  • 4331 - Lucrări de ipsoserie

  • 4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie

  • 4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor

  • 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri

  • 4339 - Alte lucrări de finisare

  • 4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii

  • 4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

  • 4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie

  • 4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat

  • 4675 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice

  • 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

  • 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

−67.7%

1 317 937

Rezultat net

−521.3%

−867 604

Capitaluri proprii

−28.5%

2 232 699

Număr mediu de salariați

+66.7%

5

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut DABIANI GLOBAL CONSTRUCTIONS S.R.L. în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 317 937 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 867 604 lei.

Este DABIANI GLOBAL CONSTRUCTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DABIANI GLOBAL CONSTRUCTIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iulie 2008.

Ce cod CAEN principal are DABIANI GLOBAL CONSTRUCTIONS S.R.L.?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Când a fost înființată DABIANI GLOBAL CONSTRUCTIONS S.R.L.?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 2013.

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către DABIANI GLOBAL CONSTRUCTIONS S.R.L. în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește DABIANI GLOBAL CONSTRUCTIONS S.R.L.?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit