CUI 24163331
PACKSTORE SRL
PACKSTORE SRL este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat. Firma este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.4 mil. lei (+1.6% față de 2024), un profit net de 118.2 mii lei și 11 angajați.
Date de identificare
CUI
24163331
Nr. înregistrare
J2008011752404
EUID
ROONRC.J2008011752404
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
Bld. Ion Mihalache, Nr. 42-52, C.P.
Data înregistrării
09-07-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.07.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 10-07-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3812 - Colectarea deşeurilor periculoase
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4531 - Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
8 443 000
Rezultat net
+118 173
Capitaluri proprii
1 571 856
Număr mediu de salariați
11
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
826 079
|
859 961
|
825 691
|
654 454
|
716 947
|
512 859
|
333 562
|
324 480
|
410 912
|
505 810
|
330 872
|
281 435
|
175 742
|
169 236
|
98 835
|
54 788
|
3 345
|
| Active circulante |
3 119 165
|
2 776 505
|
2 572 117
|
3 106 373
|
2 776 460
|
2 218 636
|
2 120 312
|
2 666 904
|
2 011 428
|
1 623 423
|
2 081 361
|
1 861 963
|
1 307 162
|
1 088 305
|
321 532
|
62 950
|
68 582
|
| Stocuri |
1 031 378
|
1 189 873
|
795 302
|
566 856
|
696 980
|
636 244
|
646 145
|
898 383
|
540 987
|
534 536
|
486 200
|
785 335
|
493 655
|
512 976
|
129 018
|
7 525
|
—
|
| Creanțe |
4 108 137
|
2 413 555
|
2 569 726
|
2 496 404
|
2 025 273
|
1 569 459
|
2 042 089
|
2 409 298
|
1 851 190
|
1 449 864
|
1 352 763
|
918 322
|
430 098
|
454 697
|
62 415
|
32 277
|
17 263
|
| Casa și conturi la bănci |
−2 020 450
|
−827 023
|
−793 011
|
43 013
|
54 107
|
12 833
|
−568 022
|
−640 877
|
−380 849
|
−361 077
|
242 298
|
158 206
|
383 309
|
120 532
|
70 099
|
23 148
|
51 319
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
29 120
|
76 800
|
116 974
|
160 160
|
4 778
|
6 928
|
4 651
|
5 190
|
6 768
|
8 944
|
15 420
|
8 278
|
818
|
1 371
|
—
|
| Datorii |
2 359 221
|
2 168 616
|
2 126 005
|
2 750 159
|
2 712 532
|
2 164 658
|
1 896 151
|
2 523 901
|
2 032 422
|
1 805 257
|
2 139 585
|
1 927 289
|
1 319 154
|
1 192 450
|
389 546
|
112 080
|
64 906
|
| Venituri în avans |
14 167
|
14 167
|
82 166
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 571 856
|
1 453 683
|
1 218 757
|
1 087 468
|
897 849
|
726 997
|
562 501
|
474 411
|
394 569
|
329 166
|
279 416
|
225 053
|
179 170
|
73 369
|
31 639
|
7 029
|
7 021
|
| Capital subscris vărsat |
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
—
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
8 443 000
|
8 309 089
|
7 564 869
|
8 540 692
|
6 491 682
|
5 181 373
|
4 719 857
|
4 218 642
|
2 910 099
|
3 212 002
|
3 666 023
|
3 430 062
|
2 239 497
|
1 834 771
|
554 718
|
463 831
|
388 895
|
| Venituri totale |
8 532 457
|
8 488 678
|
8 036 107
|
8 762 113
|
6 495 955
|
5 201 463
|
4 928 117
|
4 292 313
|
2 998 952
|
3 380 007
|
3 823 918
|
3 569 589
|
2 323 154
|
1 896 705
|
555 860
|
463 848
|
390 920
|
| Cheltuieli totale |
8 390 663
|
8 207 234
|
7 863 823
|
8 533 339
|
6 295 171
|
5 003 337
|
4 822 591
|
4 197 158
|
2 919 673
|
3 317 810
|
3 757 974
|
3 514 966
|
2 316 036
|
1 845 316
|
526 029
|
458 618
|
382 609
|
| Rezultat brut |
+141 794
|
+281 444
|
+172 284
|
+228 774
|
+200 784
|
+198 126
|
+105 526
|
+95 155
|
+79 279
|
+62 197
|
+65 944
|
+54 623
|
+7 118
|
+51 389
|
+29 831
|
+5 230
|
+8 311
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+118 173
|
+234 925
|
+131 289
|
+189 619
|
+170 852
|
+164 496
|
+88 090
|
+80 098
|
+65 403
|
+49 751
|
+53 556
|
+45 883
|
+5 800
|
+41 732
|
+24 610
|
+8
|
+3 687
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
9
|
7
|
6
|
6
|
5
|
6
|
7
|
7
|
9
|
10
|
11
|
8
|
—
|
3
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PACKSTORE SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 8 443 000 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 118 173 lei.
-
Este PACKSTORE SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PACKSTORE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iulie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are PACKSTORE SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat.
-
Când a fost înființată PACKSTORE SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iulie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PACKSTORE SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PACKSTORE SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.