CUI 24174918
LOADING SD S.R.L.
LOADING SD S.R.L. este o firmă din Oradea, județul Bihor, înființată în 2012. Activitatea principală: CAEN 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat. Firma este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.1 mil. lei (−8.5% față de 2024), un profit net de 203.9 mii lei și 13 angajați.
Date de identificare
CUI
24174918
Nr. înregistrare
J05/537/2012
EUID
ROONRC.J2012000537059
Formă juridică
SRL
Județ
Bihor
Localitate
Oradea
Adresă
CAL. CLUJULUI, NR.201, BIROU 3
Data înregistrării
10-07-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.04.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 11-07-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2562 - Operaţiuni de mecanică generală
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
8 145 550
Rezultat net
+203 854
Capitaluri proprii
1 645 552
Număr mediu de salariați
13
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4331 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4329 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7810 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 868 012
|
2 946 159
|
3 239 685
|
3 718 340
|
3 899 607
|
4 780 497
|
3 810 788
|
573 517
|
706 898
|
257 154
|
405 110
|
413 544
|
340 255
|
310 875
|
—
|
70 633
|
| Active circulante |
3 711 669
|
5 291 322
|
8 112 969
|
12 121 752
|
8 654 542
|
5 279 037
|
6 354 228
|
5 034 018
|
7 417 322
|
4 325 247
|
3 379 654
|
3 008 715
|
4 271 449
|
3 594 496
|
2 891 640
|
2 677
|
| Stocuri |
148 463
|
1 620 921
|
3 354 642
|
5 646 452
|
4 923 936
|
3 004 862
|
3 021 903
|
948 628
|
—
|
—
|
—
|
87 280
|
11 574
|
—
|
1 497 337
|
—
|
| Creanțe |
3 463 289
|
3 096 784
|
3 846 399
|
5 274 087
|
3 501 007
|
2 186 479
|
2 837 688
|
4 014 903
|
7 411 010
|
3 505 963
|
3 258 683
|
2 869 102
|
4 121 201
|
3 463 900
|
1 384 032
|
2 451
|
| Casa și conturi la bănci |
99 917
|
573 617
|
911 928
|
1 201 213
|
229 599
|
87 696
|
494 637
|
70 487
|
6 312
|
819 284
|
120 971
|
52 333
|
138 674
|
130 596
|
10 271
|
226
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
63 781
|
128 620
|
151 329
|
167 506
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
4 934 129
|
6 795 783
|
10 023 587
|
14 528 798
|
11 050 380
|
8 387 686
|
8 691 432
|
4 312 704
|
6 901 616
|
4 127 000
|
2 802 423
|
2 940 824
|
4 237 158
|
3 534 969
|
2 539 161
|
94 620
|
| Capitaluri proprii |
1 645 552
|
1 441 698
|
1 329 067
|
1 311 294
|
1 503 769
|
1 671 848
|
1 537 365
|
1 423 451
|
1 373 933
|
622 907
|
982 341
|
481 435
|
374 546
|
370 402
|
352 479
|
−21 310
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
8 145 550
|
8 903 438
|
9 156 369
|
10 251 888
|
8 513 847
|
8 608 664
|
7 052 772
|
5 276 980
|
9 687 416
|
9 459 029
|
7 008 449
|
3 611 415
|
3 573 149
|
4 244 966
|
4 677 741
|
78 567
|
| Venituri totale |
8 224 424
|
9 829 969
|
9 968 017
|
10 423 606
|
10 085 856
|
8 888 605
|
7 631 225
|
5 345 562
|
9 721 740
|
9 527 944
|
7 220 398
|
3 689 700
|
3 597 193
|
4 297 006
|
4 677 582
|
78 638
|
| Cheltuieli totale |
7 960 606
|
9 672 343
|
9 800 850
|
10 185 557
|
9 261 556
|
8 703 328
|
7 466 126
|
5 261 609
|
8 815 311
|
9 228 605
|
6 633 042
|
3 553 629
|
3 578 927
|
4 274 597
|
4 422 833
|
97 762
|
| Rezultat brut |
+263 818
|
+157 626
|
+167 167
|
+238 049
|
+824 300
|
+185 277
|
+165 099
|
+83 953
|
+906 429
|
+299 339
|
+587 356
|
+136 071
|
+18 266
|
+22 409
|
+254 749
|
−19 124
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+203 854
|
+112 631
|
+114 451
|
+178 764
|
+789 265
|
+134 483
|
+113 913
|
+49 518
|
+751 026
|
+240 566
|
+500 906
|
+106 889
|
+4 144
|
+17 924
|
+207 455
|
−23 457
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
10
|
12
|
10
|
11
|
8
|
3
|
8
|
10
|
6
|
6
|
3
|
4
|
—
|
—
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LOADING SD S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 8 145 550 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 203 854 lei.
-
Este LOADING SD S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, LOADING SD S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 11 iulie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are LOADING SD S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat.
-
Când a fost înființată LOADING SD S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 aprilie 2012.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LOADING SD S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LOADING SD S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.