CUI 24204075
VECTOR ART SRL
VECTOR ART SRL este o firmă din Turda, județul Cluj, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit. Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.5 mil. lei (+0.2% față de 2024), o pierdere netă de 1 mil. lei și 10 angajați.
Date de identificare
CUI
24204075
Nr. înregistrare
J2008003061127
EUID
ROONRC.J2008003061127
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Turda
Adresă
STR. GEORGE BARIŢIU, NR.95
Data înregistrării
17-07-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.07.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2433 - Producţia de profile obţinute la rece
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
6 525 524
Rezultat net
−1 005 876
Capitaluri proprii
−1 340 363
Număr mediu de salariați
10
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
218 293
|
277 995
|
133 196
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
3 776 185
|
5 035 997
|
2 872 970
|
528 121
|
13 622
|
13 622
|
13 622
|
14 304
|
27 315
|
44 262
|
10 718
|
26 561
|
56 153
|
29 250
|
14 342
|
5 575
|
8 433
|
| Stocuri |
2 382 385
|
3 831 403
|
1 962 434
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 221
|
1 062
|
921
|
921
|
482
|
200
|
240
|
| Creanțe |
879 873
|
651 277
|
475 060
|
22 931
|
4 313
|
4 313
|
4 313
|
4 070
|
3 462
|
3 105
|
3 294
|
2 789
|
18 856
|
15 863
|
3 949
|
2 063
|
827
|
| Casa și conturi la bănci |
513 927
|
553 317
|
435 476
|
505 190
|
9 309
|
9 309
|
9 309
|
10 234
|
23 853
|
41 157
|
6 203
|
22 710
|
36 376
|
12 466
|
9 911
|
3 312
|
7 366
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
187
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
5 334 841
|
5 648 478
|
2 268 671
|
464 265
|
4 479
|
4 479
|
4 479
|
3 750
|
8 611
|
9 035
|
1 606
|
15 912
|
24 510
|
42 346
|
27 764
|
17 352
|
14 498
|
| Capitaluri proprii |
−1 340 363
|
−334 486
|
737 682
|
63 856
|
9 143
|
9 143
|
9 143
|
10 554
|
18 704
|
35 227
|
9 112
|
10 649
|
31 643
|
−13 096
|
−13 422
|
−11 777
|
−6 065
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
6 525 524
|
6 510 210
|
4 588 867
|
995 494
|
—
|
—
|
—
|
—
|
43 138
|
46 220
|
1 237
|
9 204
|
73 394
|
48 070
|
24 958
|
1 481
|
389
|
| Venituri totale |
6 549 305
|
6 531 874
|
4 589 492
|
995 769
|
0
|
0
|
0
|
0
|
43 138
|
46 220
|
1 237
|
9 204
|
73 462
|
48 319
|
24 958
|
1 481
|
389
|
| Cheltuieli totale |
7 555 181
|
7 005 027
|
3 845 128
|
931 838
|
—
|
—
|
1 411
|
8 150
|
23 389
|
18 717
|
2 897
|
29 922
|
25 656
|
47 633
|
26 575
|
5 544
|
2 842
|
| Rezultat brut |
−1 005 876
|
−473 153
|
+744 364
|
+63 931
|
0
|
0
|
−1 411
|
−8 150
|
+19 749
|
+27 503
|
−1 660
|
−20 718
|
+47 806
|
+686
|
−1 617
|
−4 063
|
−2 453
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−1 005 876
|
−473 153
|
+673 826
|
+54 864
|
0
|
0
|
−1 411
|
−8 150
|
+18 455
|
+26 116
|
−1 697
|
−20 994
|
+44 739
|
+325
|
−1 644
|
−5 713
|
−3 920
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
13
|
7
|
2
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VECTOR ART SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 6 525 524 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 1 005 876 lei.
-
Este VECTOR ART SRL plătitoare de TVA?
-
Da, VECTOR ART SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2022.
-
Ce cod CAEN principal are VECTOR ART SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit.
-
Când a fost înființată VECTOR ART SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iulie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VECTOR ART SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VECTOR ART SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.