CUI 24241740
ATHANASIOS GROUP SRL
ATHANASIOS GROUP SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 474.2 mii lei (−38.0% față de 2024), o pierdere netă de 586.5 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
24241740
Nr. înregistrare
J40/12953/2008
EUID
ROONRC.J40/12953/2008
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
ALEEA MIZIL, NR.50J, BIROUL NR.1
Data înregistrării
25-07-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.07.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 28-07-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4634 - Comerţ cu ridicata al băuturilor
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
5610 - Restaurante
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5629 - Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
474 240
Rezultat net
−586 476
Capitaluri proprii
−1 654 545
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
107 908
|
192 097
|
58 461
|
14 598
|
13 958
|
29 059
|
47 130
|
39 678
|
73 757
|
75 930
|
112 887
|
26 956
|
45 286
|
6 283
|
8 808
|
14 962
|
22 890
|
| Active circulante |
487 148
|
434 946
|
252 576
|
265 792
|
219 663
|
179 408
|
180 910
|
159 592
|
96 133
|
93 399
|
58 643
|
49 802
|
29 928
|
49 558
|
33 676
|
37 784
|
46 693
|
| Stocuri |
200 727
|
213 599
|
155 578
|
165 738
|
128 040
|
112 083
|
117 942
|
98 084
|
39 780
|
28 907
|
11 025
|
11 025
|
12 162
|
11 025
|
12 406
|
12 406
|
16 551
|
| Creanțe |
255 516
|
182 870
|
85 834
|
81 812
|
54 033
|
58 592
|
42 997
|
54 922
|
44 029
|
52 331
|
45 486
|
37 366
|
14 967
|
37 742
|
21 014
|
22 285
|
23 717
|
| Casa și conturi la bănci |
30 905
|
38 477
|
11 164
|
18 242
|
37 590
|
8 733
|
19 971
|
6 586
|
12 324
|
12 161
|
2 132
|
1 411
|
2 799
|
791
|
256
|
3 093
|
6 425
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
6 342
|
6 342
|
6 342
|
6 342
|
6 342
|
6 342
|
6 342
|
6 342
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
2 249 601
|
1 695 112
|
1 099 365
|
971 887
|
1 040 245
|
978 903
|
745 379
|
521 315
|
351 371
|
332 167
|
574 843
|
526 545
|
534 313
|
471 619
|
325 031
|
232 491
|
177 504
|
| Capitaluri proprii |
−1 654 545
|
−1 068 069
|
−788 328
|
−691 497
|
−800 282
|
−764 094
|
−510 997
|
−315 703
|
−175 139
|
−156 496
|
−396 971
|
−443 445
|
−459 099
|
−415 778
|
−282 547
|
−179 745
|
−107 921
|
| Capital subscris vărsat |
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
474 240
|
764 984
|
529 398
|
480 159
|
525 760
|
198 953
|
418 348
|
486 061
|
371 674
|
557 116
|
401 901
|
349 313
|
307 486
|
74 691
|
18 128
|
45 520
|
40 112
|
| Venituri totale |
495 860
|
780 111
|
529 820
|
480 966
|
527 649
|
214 245
|
423 397
|
489 915
|
378 214
|
562 669
|
402 199
|
375 260
|
310 719
|
78 395
|
22 927
|
50 118
|
43 627
|
| Cheltuieli totale |
1 082 336
|
1 059 852
|
621 344
|
367 373
|
559 744
|
465 848
|
614 444
|
631 336
|
391 218
|
310 260
|
356 191
|
359 606
|
345 465
|
211 626
|
120 905
|
120 292
|
155 614
|
| Rezultat brut |
−586 476
|
−279 741
|
−91 524
|
+113 593
|
−32 095
|
−251 603
|
−191 047
|
−141 421
|
−13 004
|
+252 409
|
+46 008
|
+15 654
|
−34 746
|
−133 231
|
−97 978
|
−70 174
|
−111 987
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−586 476
|
−279 741
|
−96 831
|
+108 784
|
−36 188
|
−253 097
|
−195 294
|
−146 311
|
−18 643
|
+240 475
|
+46 008
|
+15 654
|
−43 321
|
−133 231
|
−97 978
|
−71 824
|
−113 454
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
3
|
2
|
8
|
8
|
6
|
5
|
5
|
3
|
4
|
3
|
4
|
3
|
3
|
3
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ATHANASIOS GROUP SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 474 240 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 586 476 lei.
-
Este ATHANASIOS GROUP SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ATHANASIOS GROUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 iulie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are ATHANASIOS GROUP SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a..
-
Când a fost înființată ATHANASIOS GROUP SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iulie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ATHANASIOS GROUP SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ATHANASIOS GROUP SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.