CUI 24247238
DECORATIV CONSTRUCT SRL
DECORATIV CONSTRUCT SRL este o firmă din Gura Văii, județul Bacău, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2013 și aplică TVA la încasare. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 3.9 mil. lei (−11.6% față de 2023), un profit net de 242.8 mii lei și 8 angajați.
Date de identificare
CUI
24247238
Nr. înregistrare
J04/1375/2008
EUID
ROONRC.J04/1375/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Gura Văii
Adresă
, Nr. 669, C.P. 607220
Data înregistrării
28-07-2008
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 07.01.2013
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 07-01-2013
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 934 851
Rezultat net
+242 809
Capitaluri proprii
2 121 533
Număr mediu de salariați
8
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 406 222
|
1 493 015
|
1 181 641
|
1 087 960
|
614 527
|
971 795
|
716 836
|
396 236
|
—
|
—
|
5 560
|
6 979
|
—
|
—
|
| Active circulante |
1 629 810
|
2 312 567
|
1 492 699
|
1 232 186
|
854 152
|
971 662
|
516 693
|
217 857
|
34 621
|
105 036
|
62 065
|
78 573
|
34 383
|
27 247
|
| Stocuri |
186 062
|
169 674
|
52 994
|
47 680
|
314 497
|
598 591
|
375 797
|
169 718
|
25 396
|
22 377
|
30 814
|
29 931
|
22 603
|
22 603
|
| Creanțe |
129 501
|
1 214 594
|
812 163
|
461 320
|
302 178
|
205 747
|
119 063
|
46 732
|
3 102
|
7 856
|
24 335
|
10 517
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
1 314 247
|
928 299
|
627 542
|
723 186
|
237 477
|
167 324
|
21 833
|
1 407
|
6 123
|
74 803
|
6 916
|
38 125
|
11 780
|
4 644
|
| Datorii |
914 499
|
1 888 451
|
1 112 527
|
1 971 548
|
1 222 470
|
1 773 562
|
1 246 865
|
833 385
|
99 214
|
175 501
|
268 959
|
162 321
|
109 860
|
103 313
|
| Capitaluri proprii |
2 121 533
|
1 917 131
|
1 561 813
|
348 598
|
246 209
|
169 895
|
−13 336
|
−219 292
|
−64 593
|
−70 465
|
−201 334
|
−76 769
|
−75 477
|
−76 066
|
| Capital subscris vărsat |
800 200
|
800 200
|
800 200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
3 934 851
|
4 451 497
|
3 512 579
|
1 966 090
|
2 367 265
|
457 680
|
362 950
|
—
|
48 908
|
107 219
|
66 916
|
68 720
|
0
|
0
|
| Venituri totale |
6 262 739
|
6 749 203
|
5 606 593
|
4 000 910
|
4 044 152
|
1 218 391
|
1 062 714
|
0
|
50 876
|
233 402
|
68 672
|
68 980
|
0
|
0
|
| Cheltuieli totale |
5 897 541
|
6 330 862
|
5 123 617
|
3 889 226
|
3 947 502
|
1 027 783
|
852 154
|
154 698
|
43 988
|
95 667
|
192 306
|
68 203
|
—
|
589
|
| Rezultat brut |
+365 198
|
+418 341
|
+482 976
|
+111 684
|
+96 650
|
+190 608
|
+210 560
|
−154 698
|
+6 888
|
+137 735
|
−123 634
|
+777
|
0
|
−589
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+242 809
|
+358 904
|
+457 490
|
+102 664
|
+76 314
|
+185 711
|
+206 931
|
−154 698
|
+5 871
|
+130 734
|
−125 694
|
−1 292
|
0
|
−589
|
| Alte date | ||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
8
|
8
|
7
|
4
|
4
|
4
|
3
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DECORATIV CONSTRUCT SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 3 934 851 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 242 809 lei.
-
Este DECORATIV CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DECORATIV CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 ianuarie 2013.
-
Ce cod CAEN principal are DECORATIV CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată DECORATIV CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iulie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DECORATIV CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DECORATIV CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.