CUI 24278927
INTERCEREAL SRL
INTERCEREAL SRL este o firmă din Năsturelu, județul Teleorman, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 84.7 mii lei (+953.0% față de 2023) și o pierdere netă de 13.9 mii lei.
Date de identificare
CUI
24278927
Nr. înregistrare
J34/648/2008
EUID
ROONRC.J34/648/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Teleorman
Localitate
Năsturelu
Adresă
NĂSTURELU, CARTE FUNCIARA 20066, NUMAR CADASTRAL 217 , C1
Data înregistrării
01-08-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 31.07.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 06-05-2026
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoaseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
84 731
Rezultat net
−13 908
Capitaluri proprii
−4 865 823
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
6 959 595
|
6 959 595
|
7 019 595
|
10 387 843
|
10 899 213
|
10 973 113
|
11 120 917
|
24 952 567
|
25 902 789
|
26 972 882
|
28 244 552
|
29 304 079
|
26 795 138
|
26 364 582
|
12 605 343
|
553 460
|
| Active circulante |
27 016 945
|
27 024 388
|
24 740 497
|
20 106 831
|
33 812 404
|
33 968 912
|
34 656 775
|
19 413 402
|
20 976 729
|
6 348 734
|
6 321 324
|
9 351 590
|
10 800 619
|
12 682 158
|
4 297 906
|
982 647
|
| Stocuri |
86 447
|
86 870
|
86 870
|
86 870
|
86 870
|
86 870
|
86 870
|
86 447
|
86 870
|
86 870
|
119 713
|
1 635 967
|
957 598
|
2 778 596
|
1 759
|
583 239
|
| Creanțe |
26 931 322
|
26 938 342
|
24 654 451
|
20 020 785
|
33 726 358
|
33 883 716
|
34 571 469
|
19 328 519
|
20 884 557
|
6 261 792
|
6 199 433
|
7 707 344
|
9 835 952
|
9 883 499
|
4 289 340
|
398 801
|
| Casa și conturi la bănci |
−824
|
−824
|
−824
|
−824
|
−824
|
−1 674
|
−1 564
|
−1 564
|
5 302
|
72
|
2 178
|
8 279
|
7 069
|
20 063
|
6 807
|
607
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
3 008
|
—
|
| Datorii |
33 975 546
|
33 969 082
|
31 729 817
|
28 321 170
|
42 417 118
|
42 638 971
|
43 390 593
|
42 722 596
|
42 181 105
|
27 475 605
|
27 084 768
|
32 312 716
|
31 209 969
|
32 857 923
|
16 842 255
|
1 515 971
|
| Venituri în avans |
4 866 817
|
4 866 817
|
4 866 817
|
6 366 817
|
6 366 817
|
6 366 817
|
6 515 253
|
6 802 143
|
6 950 579
|
7 191 318
|
7 630 401
|
5 331 105
|
5 617 994
|
5 905 799
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−4 865 823
|
−4 851 916
|
−4 836 542
|
−4 193 313
|
−4 072 318
|
−4 063 763
|
−4 128 154
|
−5 158 770
|
−2 252 166
|
−1 345 307
|
−149 293
|
1 011 848
|
767 794
|
283 018
|
64 002
|
20 136
|
| Capital subscris vărsat |
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 200
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
84 731
|
8 047
|
205 624
|
—
|
93 091
|
440 458
|
355 143
|
456 693
|
957 416
|
2 029 634
|
31 198 068
|
4 389 274
|
8 251 706
|
13 701 744
|
1 835 453
|
603 046
|
| Venituri totale |
84 731
|
48 383
|
3 516 767
|
0
|
150 091
|
588 895
|
15 071 405
|
605 130
|
1 198 154
|
2 316 524
|
31 526 614
|
4 679 111
|
8 838 396
|
14 798 254
|
1 543 913
|
1 185 672
|
| Cheltuieli totale |
98 639
|
63 757
|
4 146 350
|
120 994
|
158 646
|
524 504
|
14 040 789
|
1 077 741
|
2 105 014
|
3 512 538
|
32 687 756
|
4 389 208
|
8 063 234
|
14 486 445
|
1 486 185
|
1 173 325
|
| Rezultat brut |
−13 908
|
−15 374
|
−629 583
|
−120 994
|
−8 555
|
+64 391
|
+1 030 616
|
−472 611
|
−906 860
|
−1 196 014
|
−1 161 142
|
+289 903
|
+775 162
|
+311 809
|
+57 728
|
+12 347
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−13 908
|
−15 374
|
−629 583
|
−120 994
|
−8 555
|
+64 391
|
+1 030 616
|
−472 611
|
−906 860
|
−1 196 014
|
−1 161 142
|
+244 054
|
+666 585
|
+219 015
|
+43 854
|
+10 134
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
11
|
16
|
0
|
24
|
24
|
18
|
4
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INTERCEREAL SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 84 731 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 13 908 lei.
-
Este INTERCEREAL SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, INTERCEREAL SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are INTERCEREAL SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase.
-
Când a fost înființată INTERCEREAL SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 iulie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INTERCEREAL SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INTERCEREAL SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.