CUI 24313269
QUICK COMMUNICATION SRL
QUICK COMMUNICATION SRL este o firmă din Orş. Sinaia, județul Prahova, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării. Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 281.1 mii lei (−39.5% față de 2024), un profit net de 13.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
24313269
Nr. înregistrare
J29/2246/2008
EUID
ROONRC.J29/2246/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Orş. Sinaia
Adresă
STR. GHEORGHE DOJA, NR.73
Data înregistrării
11-08-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.08.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 06-04-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5813 - Activităţi de editare a ziarelor
-
5814 - Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
7420 - Activităţi fotografice
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
8551 - Învăţământ în domeniul sportiv şi recreaţional
-
8552 - Învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
-
8560 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
-
9002 - Activităţi suport pentru interpretarea artistică (spectacole)
-
9319 - Alte activităţi sportive
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
281 119
Rezultat net
+13 724
Capitaluri proprii
694 070
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7021 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
988 119
|
1 134 468
|
878 872
|
562 560
|
97 328
|
84 926
|
85 839
|
86 600
|
86 600
|
86 600
|
86 600
|
89 484
|
124 243
|
151 787
|
23 448
|
34 195
|
50 506
|
| Active circulante |
224 328
|
209 576
|
227 671
|
259 776
|
79 589
|
71 311
|
61 390
|
36 354
|
49 910
|
43 299
|
40 971
|
43 036
|
42 654
|
55 436
|
71 877
|
96 539
|
144 880
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
210
|
—
|
17 050
|
17 050
|
17 050
|
17 050
|
17 050
|
17 050
|
17 050
|
17 050
|
17 050
|
11 105
|
5 928
|
—
|
| Creanțe |
173 195
|
126 646
|
112 936
|
58 077
|
9 484
|
12 222
|
17 875
|
10 722
|
31 159
|
24 233
|
21 210
|
21 210
|
24 052
|
21 596
|
−3 302
|
—
|
24 049
|
| Casa și conturi la bănci |
51 133
|
82 930
|
114 735
|
201 489
|
70 105
|
42 039
|
26 465
|
8 582
|
—
|
2 016
|
2 711
|
4 776
|
1 552
|
16 790
|
64 074
|
90 611
|
120 831
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
370
|
—
|
—
|
—
|
4 300
|
3 323
|
3 114
|
| Datorii |
518 377
|
585 972
|
479 089
|
495 284
|
89 988
|
205 153
|
226 079
|
245 910
|
262 553
|
255 553
|
255 554
|
255 554
|
242 636
|
233 344
|
101 384
|
95 572
|
97 427
|
| Capitaluri proprii |
694 070
|
758 072
|
627 454
|
327 052
|
86 929
|
−48 916
|
−78 850
|
−122 956
|
−126 043
|
−125 654
|
−127 613
|
−123 034
|
−75 739
|
−26 121
|
−1 759
|
38 485
|
101 073
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
281 119
|
464 487
|
555 153
|
373 509
|
190 910
|
68 511
|
68 292
|
8 120
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
16 317
|
5 645
|
21 407
|
86 208
|
| Venituri totale |
292 018
|
464 559
|
562 946
|
374 649
|
191 150
|
69 647
|
69 615
|
8 120
|
0
|
0
|
0
|
0
|
6 951
|
62 954
|
5 811
|
22 752
|
92 394
|
| Cheltuieli totale |
275 715
|
326 491
|
256 915
|
125 630
|
50 246
|
37 704
|
23 736
|
4 789
|
389
|
1 065
|
4 579
|
44 271
|
58 081
|
82 778
|
46 054
|
80 173
|
103 894
|
| Rezultat brut |
+16 303
|
+138 068
|
+306 031
|
+249 019
|
+140 904
|
+31 943
|
+45 879
|
+3 331
|
−389
|
−1 065
|
−4 579
|
−44 271
|
−51 130
|
−19 824
|
−40 243
|
−57 421
|
−11 500
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+13 724
|
+130 617
|
+300 402
|
+240 123
|
+135 845
|
+29 934
|
+44 106
|
+3 087
|
−389
|
−1 065
|
−4 579
|
−44 271
|
−51 130
|
−24 362
|
−40 243
|
−62 588
|
−16 389
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
1
|
1
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut QUICK COMMUNICATION SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 281 119 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 13 724 lei.
-
Este QUICK COMMUNICATION SRL plătitoare de TVA?
-
Da, QUICK COMMUNICATION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 aprilie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are QUICK COMMUNICATION SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării.
-
Când a fost înființată QUICK COMMUNICATION SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 august 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către QUICK COMMUNICATION SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește QUICK COMMUNICATION SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.