CUI 2433442
COLOS S.R.L.
COLOS S.R.L. este o firmă din Vaslui, județul Vaslui, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma este plătitoare de TVA din 2010. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 34.3 mii lei (+30.4% față de 2024) și o pierdere netă de 11.7 mii lei.
Date de identificare
CUI
2433442
Nr. înregistrare
J37/859/1992
EUID
ROONRC.J37/859/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Vaslui
Localitate
Vaslui
Adresă
STR. ŞTEFAN CEL MARE, BL.128, SC.A, AP.9
Data înregistrării
30-10-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.10.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2010
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4782 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
34 318
Rezultat net
−11 663
Capitaluri proprii
−34 502
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active circulante |
54 991
|
59 550
|
64 467
|
64 248
|
60 561
|
58 672
|
61 022
|
64 320
|
67 855
|
59 933
|
51 700
|
48 305
|
73 527
|
67 733
|
84 341
|
117 208
|
104 063
|
| Stocuri |
54 356
|
59 154
|
63 922
|
63 784
|
60 538
|
58 518
|
60 930
|
60 118
|
65 603
|
59 746
|
51 230
|
45 638
|
72 594
|
67 707
|
81 389
|
116 528
|
99 974
|
| Creanțe |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
656
|
656
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
635
|
396
|
545
|
464
|
23
|
154
|
92
|
4 202
|
2 252
|
187
|
470
|
2 667
|
933
|
26
|
2 296
|
24
|
4 089
|
| Datorii |
89 493
|
82 389
|
72 842
|
76 801
|
78 376
|
77 589
|
81 026
|
85 108
|
93 562
|
89 268
|
81 600
|
77 784
|
73 568
|
68 906
|
68 599
|
79 430
|
59 437
|
| Capitaluri proprii |
−34 502
|
−22 839
|
−8 375
|
−12 553
|
−17 815
|
−18 917
|
−20 004
|
−20 788
|
−25 707
|
−29 335
|
−29 900
|
−29 479
|
−41
|
−1 173
|
15 742
|
37 778
|
44 626
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
34 318
|
26 319
|
26 471
|
21 458
|
22 173
|
8 471
|
9 824
|
22 652
|
20 931
|
12 798
|
9 761
|
22 384
|
27 943
|
33 806
|
53 615
|
69 206
|
136 921
|
| Venituri totale |
34 318
|
26 319
|
26 471
|
21 458
|
22 173
|
8 471
|
9 824
|
22 652
|
20 931
|
12 798
|
9 761
|
22 384
|
27 943
|
33 806
|
53 615
|
69 206
|
136 921
|
| Cheltuieli totale |
45 981
|
40 783
|
21 497
|
15 551
|
20 407
|
7 130
|
8 745
|
17 053
|
16 676
|
11 850
|
9 889
|
51 149
|
25 988
|
50 721
|
75 651
|
72 829
|
122 904
|
| Rezultat brut |
−11 663
|
−14 464
|
+4 974
|
+5 907
|
+1 766
|
+1 341
|
+1 079
|
+5 599
|
+4 255
|
+948
|
−128
|
−28 765
|
+1 955
|
−16 915
|
−22 036
|
−3 623
|
+14 017
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−11 663
|
−14 464
|
+4 178
|
+5 263
|
+1 101
|
+1 087
|
+784
|
+4 919
|
+3 628
|
+565
|
−422
|
−29 437
|
+1 132
|
−16 915
|
−22 036
|
−6 848
|
+11 690
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COLOS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 34 318 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 11 663 lei.
-
Este COLOS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, COLOS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2010.
-
Ce cod CAEN principal are COLOS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată COLOS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 august 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COLOS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COLOS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.