CUI 24366263
ALEVAN SRL
ALEVAN SRL este o firmă din Dezmir, județul Cluj, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 311 mii lei (+5.1% față de 2024), un profit net de 37.3 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
24366263
Nr. înregistrare
J12/3531/2008
EUID
ROONRC.J12/3531/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Dezmir
Adresă
STR. AVRAM IANCU, NR.21
Data înregistrării
22-08-2008
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 16.04.2010
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
4932 - Transporturi cu taxiuri
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5610 - Restaurante
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
8121 - Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
-
8129 - Alte activităţi de curăţenie
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
311 029
Rezultat net
+37 306
Capitaluri proprii
−397 076
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 719
|
2 719
|
9 654
|
16 686
|
24 357
|
32 030
|
39 928
|
41 627
|
43 538
|
45 235
|
51 562
|
35 217
|
32 259
|
43 017
|
45 122
|
4 909
|
—
|
| Active circulante |
72 663
|
89 613
|
68 196
|
168 802
|
183 182
|
101 532
|
83 644
|
115 053
|
56 087
|
55 870
|
23 358
|
5 623
|
138 747
|
307 897
|
138 985
|
2 748
|
12 757
|
| Stocuri |
52 590
|
61 194
|
42 523
|
141 335
|
116 298
|
84 957
|
57 248
|
93 160
|
45 331
|
42 848
|
11 419
|
401
|
129 864
|
208 000
|
82 286
|
632
|
9 416
|
| Creanțe |
7 661
|
8 160
|
23 590
|
24 866
|
25 974
|
15 618
|
25 906
|
19 557
|
10 202
|
12 791
|
6 855
|
5 212
|
8 789
|
91 952
|
46 970
|
1 290
|
3 300
|
| Casa și conturi la bănci |
12 412
|
20 259
|
2 083
|
2 601
|
40 910
|
957
|
490
|
2 336
|
554
|
231
|
5 084
|
10
|
94
|
7 945
|
9 729
|
826
|
41
|
| Datorii |
472 458
|
526 714
|
530 618
|
531 297
|
558 914
|
492 472
|
434 073
|
408 811
|
351 795
|
313 596
|
232 462
|
178 570
|
203 713
|
348 368
|
179 427
|
20 316
|
25 791
|
| Capitaluri proprii |
−397 076
|
−434 382
|
−452 768
|
−345 809
|
−351 375
|
−358 910
|
−310 501
|
−252 131
|
−252 170
|
−212 491
|
−157 542
|
−137 730
|
−32 707
|
2 546
|
4 680
|
−12 659
|
−13 034
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
311 029
|
295 814
|
290 651
|
259 636
|
195 833
|
110 834
|
266 145
|
85 547
|
13 993
|
118 738
|
115 677
|
168 548
|
246 167
|
221 779
|
227 350
|
70 286
|
394
|
| Venituri totale |
315 069
|
295 814
|
290 651
|
259 856
|
196 084
|
123 849
|
266 145
|
85 939
|
15 958
|
120 124
|
115 985
|
170 036
|
247 438
|
225 392
|
228 540
|
70 638
|
456
|
| Cheltuieli totale |
273 479
|
291 832
|
394 704
|
251 691
|
186 588
|
171 139
|
299 035
|
85 041
|
55 347
|
172 671
|
132 316
|
269 991
|
276 305
|
226 174
|
208 620
|
69 164
|
12 065
|
| Rezultat brut |
+41 590
|
+3 982
|
−104 053
|
+8 165
|
+9 496
|
−47 290
|
−32 890
|
+898
|
−39 389
|
−52 547
|
−16 331
|
−99 955
|
−28 867
|
−782
|
+19 920
|
+1 474
|
−11 609
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+37 306
|
+1 024
|
−106 959
|
+5 566
|
+7 535
|
−48 409
|
−35 552
|
+38
|
−39 678
|
−54 949
|
−19 811
|
−105 023
|
−35 254
|
−2 134
|
+17 340
|
+374
|
−12 343
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
3
|
4
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
8
|
12
|
−1
|
—
|
8
|
6
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ALEVAN SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 311 029 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 37 306 lei.
-
Este ALEVAN SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ALEVAN SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ALEVAN SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată ALEVAN SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 august 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ALEVAN SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ALEVAN SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.