CUI 24386252
ECHO-LAB SRL
ECHO-LAB SRL este o firmă din Bacău, județul Bacău, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 8622 - Activităţi de asistenţă medicală specializată. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 813.5 mii lei (−2.2% față de 2024), un profit net de 7.7 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
24386252
Nr. înregistrare
J2008001566046
EUID
ROONRC.J2008001566046
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Bacău
Adresă
STR. PANSELELOR, NR.10, CAM 1, SC.D, AP.10
Data înregistrării
27-08-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.08.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
8622 - Activităţi de asistenţă medicală specializatăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
8621 - Activităţi de asistenţă medicală generală
-
8691 - Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
813 527
Rezultat net
+7 701
Capitaluri proprii
206 909
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
71 200
|
118 746
|
173 122
|
258 338
|
335 844
|
397 385
|
482 236
|
393 583
|
369 761
|
114 840
|
84 924
|
23 603
|
—
|
56 516
|
88 436
|
115 218
|
141 970
|
| Active circulante |
278 562
|
240 203
|
508 519
|
546 858
|
520 998
|
758 143
|
638 974
|
580 102
|
541 371
|
540 645
|
374 987
|
284 751
|
157 880
|
112 424
|
61 236
|
28 836
|
10 362
|
| Stocuri |
36 166
|
32 284
|
36 047
|
127 928
|
140 129
|
67 784
|
28 850
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
36 816
|
—
|
624
|
—
|
| Creanțe |
193 037
|
174 671
|
416 601
|
392 968
|
373 320
|
574 883
|
574 229
|
569 249
|
286 878
|
539 779
|
373 512
|
250 802
|
145 627
|
39 926
|
8 289
|
6 494
|
2 434
|
| Casa și conturi la bănci |
49 359
|
33 248
|
55 871
|
25 962
|
7 549
|
115 476
|
35 895
|
10 853
|
254 493
|
866
|
1 475
|
33 949
|
12 253
|
35 682
|
52 947
|
21 718
|
7 928
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
1 651
|
—
|
—
|
—
|
1 258
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
142 853
|
131 392
|
111 582
|
170 133
|
224 347
|
321 384
|
393 395
|
268 976
|
212 172
|
29 624
|
0
|
25 395
|
16 001
|
33 826
|
5 261
|
28 700
|
75 542
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
10 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
64 000
|
64 000
|
64 000
|
64 000
|
| Capitaluri proprii |
206 909
|
229 208
|
570 059
|
635 063
|
632 495
|
825 402
|
727 815
|
704 709
|
698 960
|
625 861
|
459 911
|
282 959
|
141 879
|
71 114
|
80 411
|
51 354
|
12 790
|
| Capital subscris vărsat |
700
|
700
|
700
|
700
|
700
|
700
|
700
|
700
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
813 527
|
831 653
|
733 643
|
634 374
|
684 259
|
757 768
|
594 765
|
513 484
|
452 317
|
419 749
|
400 775
|
360 867
|
211 561
|
109 282
|
135 626
|
119 070
|
72 713
|
| Venituri totale |
859 388
|
864 805
|
805 805
|
686 855
|
689 444
|
757 774
|
594 368
|
520 224
|
452 394
|
419 758
|
400 781
|
360 881
|
211 568
|
109 347
|
135 706
|
119 094
|
72 731
|
| Cheltuieli totale |
849 550
|
848 769
|
760 729
|
678 061
|
680 857
|
653 134
|
565 318
|
509 474
|
374 771
|
249 610
|
211 806
|
208 975
|
134 456
|
115 595
|
98 471
|
73 146
|
50 180
|
| Rezultat brut |
+9 838
|
+16 036
|
+45 076
|
+8 794
|
+8 587
|
+104 640
|
+29 050
|
+10 750
|
+77 623
|
+170 148
|
+188 975
|
+151 906
|
+77 112
|
−6 248
|
+37 235
|
+45 948
|
+22 551
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+7 701
|
+11 275
|
+37 179
|
+2 407
|
+1 831
|
+97 587
|
+23 106
|
+5 549
|
+73 099
|
+165 950
|
+176 952
|
+141 080
|
+70 765
|
−9 529
|
+33 163
|
+38 564
|
+18 958
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
7
|
7
|
6
|
6
|
5
|
5
|
7
|
5
|
5
|
5
|
6
|
11
|
6
|
5
|
5
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ECHO-LAB SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 813 527 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 7 701 lei.
-
Este ECHO-LAB SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ECHO-LAB SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ECHO-LAB SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8622 - Activităţi de asistenţă medicală specializată.
-
Când a fost înființată ECHO-LAB SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 august 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ECHO-LAB SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ECHO-LAB SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.