CUI 24408784
VIMAT ENGINEERING SRL
VIMAT ENGINEERING SRL este o firmă din Câmpina, județul Prahova, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 117.7 mii lei (−94.1% față de 2024), un profit net de 41.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
24408784
Nr. înregistrare
J2008002461298
EUID
ROONRC.J2008002461298
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Câmpina
Adresă
Str. A.I.CUZA, Nr. 3, C.P. 105600
Data înregistrării
02-09-2008
Stare înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 20.09.2025
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 15-10-2025
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializatSursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
117 671
Rezultat net
+41 532
Capitaluri proprii
42 889
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
1 833
|
3 833
|
5 833
|
8 680
|
4 017
|
2 576
|
1 681
|
2 488
|
3 294
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
44 383
|
983 777
|
1 075 120
|
964 027
|
434 386
|
400 719
|
613 531
|
1 158 375
|
359 765
|
174 869
|
509 366
|
296 579
|
112 442
|
4 748
|
14 152
|
15 385
|
252 589
|
| Stocuri |
—
|
40 530
|
106 610
|
155 791
|
50 903
|
43 644
|
28 432
|
63 798
|
210 460
|
54 739
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
56 442
|
| Creanțe |
41 581
|
612 346
|
478 752
|
687 022
|
160 022
|
161 332
|
232 750
|
716 250
|
86 748
|
10 462
|
156 682
|
—
|
24
|
403
|
9 749
|
14 867
|
185 831
|
| Casa și conturi la bănci |
2 802
|
330 901
|
489 758
|
121 214
|
223 461
|
195 743
|
352 349
|
378 327
|
62 557
|
109 668
|
352 684
|
296 579
|
112 418
|
4 345
|
4 403
|
518
|
10 316
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
88
|
—
|
87
|
48
|
6 102
|
—
|
—
|
35 708
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 494
|
169 466
|
61 896
|
183 920
|
61 785
|
56 815
|
64 372
|
86 864
|
276 609
|
66 817
|
5 511
|
12 808
|
4 045
|
96
|
9 527
|
0
|
83 369
|
| Capitaluri proprii |
42 889
|
814 399
|
1 015 057
|
784 027
|
378 482
|
358 686
|
553 176
|
1 074 087
|
120 545
|
110 540
|
507 149
|
283 771
|
108 397
|
4 652
|
4 625
|
15 385
|
169 220
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
117 671
|
2 005 258
|
1 499 529
|
2 178 119
|
1 097 498
|
1 049 364
|
1 732 578
|
3 058 967
|
206 266
|
177 100
|
225 971
|
223 257
|
163 414
|
1 274
|
7 533
|
116 913
|
404 139
|
| Venituri totale |
125 261
|
2 011 159
|
1 513 967
|
2 189 911
|
1 103 951
|
1 058 678
|
1 761 939
|
3 069 348
|
207 074
|
184 924
|
241 869
|
229 737
|
168 023
|
1 274
|
7 533
|
117 132
|
412 254
|
| Cheltuieli totale |
76 005
|
1 148 578
|
1 099 630
|
1 390 936
|
720 443
|
695 434
|
1 196 452
|
2 085 216
|
190 880
|
74 120
|
11 535
|
47 518
|
59 237
|
1 242
|
6 414
|
101 392
|
234 971
|
| Rezultat brut |
+49 256
|
+862 581
|
+414 337
|
+798 975
|
+383 508
|
+363 244
|
+565 487
|
+984 132
|
+16 194
|
+110 804
|
+230 334
|
+182 219
|
+108 786
|
+32
|
+1 119
|
+15 740
|
+177 283
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+41 532
|
+809 042
|
+401 590
|
+778 746
|
+373 295
|
+353 510
|
+548 089
|
+953 542
|
+10 005
|
+105 491
|
+223 378
|
+175 374
|
+103 745
|
+27
|
+940
|
+10 865
|
+164 916
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VIMAT ENGINEERING SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 117 671 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 41 532 lei.
-
Este VIMAT ENGINEERING SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, VIMAT ENGINEERING SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are VIMAT ENGINEERING SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat.
-
Când a fost înființată VIMAT ENGINEERING SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 septembrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VIMAT ENGINEERING SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VIMAT ENGINEERING SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.