CUI 24416183
EQUIFARM SRL
EQUIFARM SRL este o firmă din Mihai Viteazu, județul Cluj, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 7500 - Activități veterinare. Firma este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1 mil. lei (−2.7% față de 2024), un profit net de 102.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
24416183
Nr. înregistrare
J2008003670123
EUID
ROONRC.J2008003670123
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Mihai Viteazu
Adresă
STR. TRANSILVANIEI, NR.38
Data înregistrării
03-09-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 03.09.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 17-09-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7500 - Activități veterinareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 001 139
Rezultat net
+102 109
Capitaluri proprii
112 302
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7500 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
8 025
|
4 927
|
3 840
|
5 935
|
4 262
|
—
|
—
|
12 403
|
15 569
|
18 736
|
—
|
—
|
—
|
—
|
44
|
310
|
575
|
| Active circulante |
131 775
|
119 737
|
150 705
|
141 318
|
138 403
|
118 829
|
121 184
|
96 591
|
52 064
|
140 465
|
215 604
|
193 067
|
146 713
|
114 559
|
60 484
|
42 574
|
29 529
|
| Stocuri |
89 184
|
80 965
|
70 640
|
96 308
|
134 924
|
117 205
|
111 323
|
51 814
|
31 865
|
115 957
|
118 039
|
126 170
|
93 843
|
112 720
|
52 069
|
18 804
|
13 047
|
| Creanțe |
6 581
|
980
|
478
|
676
|
1 758
|
672
|
5 457
|
19 762
|
17 342
|
7 335
|
2 522
|
835
|
7 221
|
1 787
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
36 010
|
37 792
|
79 587
|
44 334
|
1 721
|
952
|
4 404
|
25 015
|
2 857
|
17 173
|
95 043
|
66 062
|
45 649
|
52
|
8 415
|
23 770
|
16 482
|
| Datorii |
27 498
|
49 269
|
79 400
|
117 685
|
152 123
|
149 296
|
219 050
|
264 408
|
234 791
|
152 215
|
142 848
|
139 232
|
107 412
|
87 048
|
42 782
|
45 561
|
30 029
|
| Capitaluri proprii |
112 302
|
75 395
|
75 145
|
29 568
|
−9 458
|
−30 467
|
−97 866
|
−155 414
|
−167 158
|
6 986
|
72 756
|
53 835
|
39 301
|
27 511
|
17 746
|
−2 677
|
75
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 001 139
|
1 028 709
|
899 657
|
764 970
|
707 119
|
693 035
|
523 695
|
583 273
|
524 509
|
662 746
|
603 194
|
532 215
|
476 589
|
348 779
|
328 786
|
309 535
|
148 866
|
| Venituri totale |
1 001 139
|
1 028 709
|
899 657
|
764 970
|
707 119
|
693 035
|
527 477
|
583 273
|
655 519
|
662 747
|
603 194
|
532 291
|
476 771
|
348 779
|
328 786
|
309 550
|
149 397
|
| Cheltuieli totale |
881 453
|
935 959
|
826 527
|
718 100
|
679 547
|
618 549
|
464 854
|
565 697
|
816 685
|
656 767
|
579 724
|
468 296
|
433 344
|
317 783
|
301 291
|
308 964
|
148 055
|
| Rezultat brut |
+119 686
|
+92 750
|
+73 130
|
+46 870
|
+27 572
|
+74 486
|
+62 623
|
+17 576
|
−161 166
|
+5 980
|
+23 470
|
+63 995
|
+43 427
|
+30 996
|
+27 495
|
+586
|
+1 342
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+102 109
|
+75 155
|
+65 038
|
+39 026
|
+21 009
|
+67 400
|
+57 548
|
+11 743
|
−167 398
|
+4 044
|
+18 921
|
+52 534
|
+35 790
|
+24 765
|
+20 423
|
−2 752
|
−125
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
2
|
3
|
2
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EQUIFARM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 001 139 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 102 109 lei.
-
Este EQUIFARM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, EQUIFARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 septembrie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are EQUIFARM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7500 - Activități veterinare.
-
Când a fost înființată EQUIFARM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 septembrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EQUIFARM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EQUIFARM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.