CUI 24429345
VERTICAL CONSTRUCT S.R.L.
VERTICAL CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sibiu, județul Sibiu, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2013 a raportat o cifră de afaceri de 28.5 mii lei, o pierdere netă de 4.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
24429345
Nr. înregistrare
J32/1462/2008
EUID
ROONRC.J32/1462/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Sibiu
Adresă
ALEEA CĂLĂRAŞILOR, NR.3A, AP.2
Data înregistrării
08-09-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.09.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 05-05-2016
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
-
4519 - Comerţ cu alte autovehicule
-
4531 - Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4622 - Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4661 - Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii
-
4665 - Comerţ cu ridicata al mobilei de birou
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4671 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4675 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5224 - Manipulări
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7731 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente agricole
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2013
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
28 496
Rezultat net
−4 580
Capitaluri proprii
−4 900
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2013 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
0
|
0
|
0
|
—
|
104
|
| Active circulante |
9 033
|
5 773
|
6 421
|
7 875
|
13 328
|
| Stocuri |
0
|
0
|
0
|
—
|
4 284
|
| Creanțe |
6 809
|
362
|
362
|
361
|
1 071
|
| Casa și conturi la bănci |
2 224
|
5 411
|
6 059
|
7 514
|
7 973
|
| Cheltuieli în avans |
2 636
|
2 636
|
2 636
|
3 131
|
—
|
| Datorii |
16 569
|
8 729
|
8 863
|
4 772
|
7 777
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−4 900
|
−320
|
194
|
6 234
|
5 655
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
28 496
|
0
|
0
|
4 700
|
8 961
|
| Venituri totale |
28 496
|
0
|
0
|
4 700
|
8 961
|
| Cheltuieli totale |
32 221
|
513
|
6 040
|
2 450
|
3 427
|
| Rezultat brut |
−3 725
|
−513
|
−6 040
|
+2 250
|
+5 534
|
| Rezultat net |
Față de 2012
−4 580
|
−513
|
−6 040
|
+600
|
+4 283
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2012
|
1
|
0
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2013 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VERTICAL CONSTRUCT S.R.L. în 2013?
-
Bilanțul pe 2013 arată o cifră de afaceri netă de 28 496 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 4 580 lei.
-
Este VERTICAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, VERTICAL CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are VERTICAL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor.
-
Când a fost înființată VERTICAL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 septembrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2013 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VERTICAL CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VERTICAL CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.