CUI 24435266
ZONE CONSTRUCT SRL
ZONE CONSTRUCT SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Firma este plătitoare de TVA din 2012 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 370.6 mii lei (+4.6% față de 2024), un profit net de 113.9 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
24435266
Nr. înregistrare
J40/15251/2008
EUID
ROONRC.J40/15251/2008
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
BLD. 1 DECEMBRIE 1918, NR.50, BL.11, SC.1, ET.6, AP.64
Data înregistrării
08-09-2008
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 30.09.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2012
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
370 627
Rezultat net
+113 859
Capitaluri proprii
172 319
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
13 117
|
13 117
|
13 117
|
6 841
|
6 841
|
6 841
|
11 174
|
6 841
|
753
|
1 193
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
223 676
|
99 933
|
158 439
|
273 985
|
258 955
|
394 727
|
177 892
|
313 282
|
245 307
|
75 985
|
2 060
|
1 929
|
2 120
|
1 854
|
1 765
|
1 765
|
1 980
|
| Stocuri |
1 937
|
—
|
—
|
—
|
—
|
924
|
10 376
|
—
|
2 019
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
135 626
|
73 797
|
106 908
|
158 080
|
134 449
|
109 466
|
67 933
|
49 686
|
16 129
|
39 685
|
2 053
|
1 929
|
1 865
|
1 610
|
1 524
|
1 524
|
1 525
|
| Casa și conturi la bănci |
86 113
|
26 136
|
51 531
|
115 905
|
124 506
|
284 337
|
99 583
|
263 596
|
227 159
|
36 300
|
7
|
—
|
255
|
244
|
241
|
241
|
455
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
4
|
4
|
4
|
4
|
19
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
64 474
|
54 590
|
93 363
|
105 797
|
76 715
|
99 182
|
68 742
|
37 962
|
68 579
|
23 809
|
17 263
|
16 618
|
16 543
|
14 668
|
14 218
|
14 218
|
44 083
|
| Capitaluri proprii |
172 319
|
58 460
|
78 193
|
175 029
|
189 081
|
302 390
|
120 328
|
282 165
|
177 485
|
53 388
|
−15 203
|
−14 689
|
−14 423
|
−12 814
|
−12 453
|
−12 453
|
−42 103
|
| Capital subscris vărsat |
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
370 627
|
354 174
|
470 303
|
446 573
|
532 190
|
606 249
|
360 594
|
296 476
|
366 200
|
126 057
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
19 223
|
| Venituri totale |
370 857
|
358 400
|
470 554
|
447 927
|
551 405
|
606 902
|
360 782
|
296 610
|
366 361
|
126 070
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
19 223
|
| Cheltuieli totale |
250 878
|
373 375
|
562 683
|
457 500
|
448 674
|
419 230
|
324 211
|
188 964
|
238 600
|
57 032
|
515
|
266
|
1 610
|
361
|
—
|
14
|
59 773
|
| Rezultat brut |
+119 979
|
−14 975
|
−92 129
|
−9 573
|
+102 731
|
+187 672
|
+36 571
|
+107 646
|
+127 761
|
+69 038
|
−515
|
−266
|
−1 610
|
−361
|
0
|
−14
|
−40 550
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+113 859
|
−19 734
|
−96 835
|
−14 052
|
+97 217
|
+182 062
|
+32 963
|
+104 680
|
+124 097
|
+67 777
|
−515
|
−266
|
−1 610
|
−361
|
0
|
−14
|
−42 343
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
4
|
5
|
8
|
9
|
4
|
4
|
4
|
2
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ZONE CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 370 627 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 113 859 lei.
-
Este ZONE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ZONE CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2012.
-
Ce cod CAEN principal are ZONE CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
-
Când a fost înființată ZONE CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ZONE CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ZONE CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.