CUI 24448401
ACTIVE DEVELOPMENT SRL
ACTIVE DEVELOPMENT SRL este o firmă din Arad, județul Arad, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară. Firma este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 485.6 mii lei (+195.5% față de 2024), un profit net de 115.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
24448401
Nr. înregistrare
J02/1612/2008
EUID
ROONRC.J02/1612/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Arad
Adresă
STR. AUREL CRIŞAN, NR.7A
Data înregistrării
11-09-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.09.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 12-09-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliarăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6832 - Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
485 639
Rezultat net
+115 846
Capitaluri proprii
3 451
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
133 596
|
42 880
|
58 960
|
75 040
|
84 816
|
49 822
|
2 571
|
—
|
2 752
|
10 583
|
4 296
|
15 952
|
17 832
|
31 924
|
12 281
|
291 701
|
373 510
|
| Active circulante |
80 882
|
2 350
|
25 667
|
90 695
|
155 197
|
118 254
|
228 494
|
211 479
|
241 402
|
154 483
|
151 380
|
127 531
|
62 185
|
15 896
|
50 941
|
16 902
|
12 981
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
95
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
21 773
|
1 897
|
1 312
|
5 861
|
7 419
|
4 032
|
3 873
|
3 873
|
3 873
|
3 873
|
20 624
|
18 297
|
1 169
|
177
|
25 321
|
856
|
3 509
|
| Casa și conturi la bănci |
59 109
|
453
|
24 355
|
84 739
|
147 778
|
114 222
|
224 621
|
207 606
|
237 529
|
150 610
|
125 756
|
109 234
|
61 016
|
15 719
|
25 620
|
16 046
|
9 472
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
12 100
|
12 100
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
211 027
|
157 625
|
73 531
|
247 420
|
123 814
|
148 258
|
146 993
|
142 372
|
135 931
|
134 272
|
153 846
|
174 072
|
161 461
|
149 038
|
162 748
|
412 447
|
406 935
|
| Capitaluri proprii |
3 451
|
−112 395
|
11 096
|
−81 685
|
116 199
|
19 818
|
84 072
|
69 107
|
108 223
|
30 794
|
1 830
|
−30 589
|
−69 344
|
−89 118
|
−99 526
|
−103 844
|
−20 444
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
550
|
550
|
450
|
450
|
400
|
400
|
400
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
485 639
|
164 369
|
586 510
|
104 723
|
340 964
|
198 256
|
100 254
|
155 896
|
207 388
|
150 402
|
182 482
|
136 582
|
89 624
|
271 627
|
152 624
|
66 922
|
—
|
| Venituri totale |
502 472
|
171 315
|
716 086
|
156 650
|
341 198
|
198 272
|
100 289
|
155 896
|
207 390
|
150 404
|
189 102
|
136 582
|
89 921
|
271 696
|
414 996
|
67 220
|
40
|
| Cheltuieli totale |
374 218
|
293 053
|
616 737
|
352 967
|
234 681
|
191 836
|
84 371
|
85 630
|
108 675
|
107 937
|
142 468
|
89 334
|
65 315
|
258 511
|
410 678
|
148 970
|
11 172
|
| Rezultat brut |
+128 254
|
−121 738
|
+99 349
|
−196 317
|
+106 517
|
+6 436
|
+15 918
|
+70 266
|
+98 715
|
+42 467
|
+46 634
|
+47 248
|
+24 606
|
+13 185
|
+4 318
|
−81 750
|
−11 132
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+115 846
|
−123 451
|
+92 331
|
−197 884
|
+96 281
|
+4 453
|
+14 915
|
+68 707
|
+77 429
|
+30 394
|
+32 419
|
+38 755
|
+19 773
|
+10 408
|
+4 318
|
−83 400
|
−12 599
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ACTIVE DEVELOPMENT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 485 639 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 115 846 lei.
-
Este ACTIVE DEVELOPMENT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ACTIVE DEVELOPMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 septembrie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are ACTIVE DEVELOPMENT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară.
-
Când a fost înființată ACTIVE DEVELOPMENT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 septembrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ACTIVE DEVELOPMENT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ACTIVE DEVELOPMENT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.