CUI 24470980
MATY CONSTRUCT SRL
MATY CONSTRUCT SRL este o firmă din Buceşti, județul Galați, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 8210 - Activități de secretariat și servicii-suport. Firma este plătitoare de TVA din 2019. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o pierdere netă de 36 mii lei.
Date de identificare
CUI
24470980
Nr. înregistrare
J2008001754179
EUID
ROONRC.J2008001754179
Formă juridică
SRL
Județ
Galați
Localitate
Buceşti
Adresă
STR. GEN. EREMIA GRIGORESCU, NR.240A
Data înregistrării
16-09-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.09.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 05-08-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
8210 - Activități de secretariat și servicii-suportCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
8129 - Alte activităţi de curăţenie
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−35 984
Capitaluri proprii
893 287
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
40 384
|
73 707
|
108 141
|
76 045
|
99 541
|
7 807
|
9 977
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
1 361 812
|
1 363 609
|
1 434 211
|
1 624 837
|
873 414
|
357 759
|
278 745
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6
|
43
|
| Stocuri |
565 370
|
565 370
|
565 370
|
565 374
|
584 874
|
216 696
|
162 618
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
751 707
|
751 371
|
798 217
|
425 838
|
106 561
|
7 346
|
24
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
44 735
|
46 868
|
70 624
|
633 625
|
181 979
|
133 717
|
116 103
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6
|
43
|
| Datorii |
508 909
|
508 045
|
509 310
|
495 584
|
744 052
|
152 991
|
131 332
|
10 275
|
10 275
|
10 275
|
10 275
|
10 275
|
10 275
|
10 251
|
10 188
|
| Capitaluri proprii |
893 287
|
929 271
|
1 033 042
|
1 205 298
|
228 903
|
212 575
|
157 390
|
−10 275
|
−10 275
|
−10 275
|
−10 275
|
−10 275
|
−10 275
|
−10 245
|
−10 145
|
| Capital subscris vărsat |
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
1 012 107
|
2 473 274
|
592 070
|
251 556
|
312 124
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Venituri totale |
0
|
21 465
|
1 035 838
|
2 439 010
|
644 943
|
251 559
|
312 321
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Cheltuieli totale |
35 984
|
125 236
|
756 291
|
1 210 244
|
623 401
|
174 780
|
141 554
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
30
|
100
|
8 695
|
| Rezultat brut |
−35 984
|
−103 771
|
+279 547
|
+1 228 766
|
+21 542
|
+76 779
|
+170 767
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−30
|
−100
|
−8 695
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−35 984
|
−103 771
|
+270 744
|
+1 204 395
|
+16 328
|
+72 185
|
+167 645
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−30
|
−100
|
−10 345
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
3
|
4
|
2
|
1
|
2
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este MATY CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MATY CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 august 2019.
-
Ce cod CAEN principal are MATY CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8210 - Activități de secretariat și servicii-suport.
-
Când a fost înființată MATY CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 septembrie 2008.
-
Unde are sediul MATY CONSTRUCT SRL?
-
Sediul firmei MATY CONSTRUCT SRL (CUI 24470980) este în STR. GEN. EREMIA GRIGORESCU, NR.240A, Buceşti, județul Galați.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MATY CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MATY CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.