CUI 24520876
GENERALSTING SRL
GENERALSTING SRL este o firmă din Şieu-Măgheruş, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 2008, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.1 mil. lei (+17.7% față de 2024), un profit net de 288.6 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
24520876
Nr. înregistrare
J2008000986063
EUID
ROONRC.J06/986/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Bistrița-Năsăud
Localitate
Şieu-Măgheruş
Adresă
NR.170A
Data înregistrării
26-09-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.09.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
administrator si reprezentant
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 063 186
Rezultat net
+288 645
Capitaluri proprii
327 161
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
238 680
|
285 120
|
241 399
|
227 676
|
155 908
|
169 363
|
184 849
|
221 749
|
263 644
|
243 951
|
79 893
|
39 051
|
4 276
|
10 065
|
4 812
|
8 811
|
6 698
|
| Active circulante |
255 218
|
323 242
|
315 742
|
390 319
|
653 742
|
353 811
|
434 826
|
356 288
|
313 489
|
223 596
|
346 015
|
580 223
|
203 035
|
189 617
|
98 265
|
130 285
|
69 322
|
| Stocuri |
32 015
|
48 608
|
72 164
|
51 399
|
41 138
|
76 596
|
74 074
|
64 606
|
52 460
|
15 831
|
28 904
|
11 743
|
4 131
|
18 285
|
15 149
|
12 072
|
3 938
|
| Creanțe |
46 113
|
161 128
|
132 254
|
222 076
|
421 918
|
145 824
|
243 883
|
240 018
|
226 735
|
165 035
|
212 614
|
344 784
|
111 378
|
106 945
|
36 978
|
76 371
|
62 692
|
| Casa și conturi la bănci |
177 090
|
113 506
|
111 324
|
116 844
|
190 686
|
131 391
|
116 869
|
51 664
|
34 294
|
42 730
|
104 497
|
223 696
|
87 526
|
64 387
|
46 138
|
41 842
|
2 692
|
| Datorii |
166 737
|
60 764
|
45 202
|
16 330
|
301 195
|
84 057
|
151 918
|
240 862
|
240 711
|
132 997
|
195 851
|
340 476
|
160 009
|
165 751
|
74 100
|
114 065
|
72 746
|
| Capitaluri proprii |
327 161
|
547 598
|
511 939
|
601 665
|
508 455
|
439 117
|
467 757
|
337 175
|
336 422
|
334 550
|
230 057
|
278 798
|
47 302
|
33 931
|
28 977
|
25 031
|
3 274
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 063 186
|
903 333
|
620 899
|
1 065 119
|
964 135
|
711 001
|
806 168
|
623 482
|
544 341
|
683 523
|
807 395
|
911 093
|
348 946
|
333 210
|
174 250
|
165 104
|
75 471
|
| Venituri totale |
1 063 199
|
926 853
|
691 432
|
1 079 521
|
996 356
|
762 038
|
820 092
|
623 484
|
549 206
|
683 547
|
808 334
|
911 542
|
349 046
|
333 236
|
174 261
|
165 158
|
75 479
|
| Cheltuieli totale |
747 665
|
700 779
|
666 755
|
836 476
|
875 268
|
783 315
|
683 271
|
616 496
|
542 042
|
560 883
|
653 712
|
639 299
|
333 128
|
326 796
|
169 562
|
138 972
|
71 436
|
| Rezultat brut |
+315 534
|
+226 074
|
+24 677
|
+243 045
|
+121 088
|
−21 277
|
+136 821
|
+6 988
|
+7 164
|
+122 664
|
+154 622
|
+272 243
|
+15 918
|
+6 440
|
+4 699
|
+26 186
|
+4 043
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+288 645
|
+202 340
|
+18 274
|
+232 370
|
+111 634
|
−28 640
|
+130 583
|
+753
|
+1 872
|
+104 493
|
+129 830
|
+231 496
|
+13 371
|
+5 406
|
+3 946
|
+21 757
|
+2 576
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
5
|
5
|
4
|
5
|
6
|
6
|
6
|
6
|
8
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GENERALSTING SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 063 186 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 288 645 lei.
-
Este GENERALSTING SRL plătitoare de TVA?
-
Da, GENERALSTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are GENERALSTING SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a..
-
Când a fost înființată GENERALSTING SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 septembrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GENERALSTING SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GENERALSTING SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.