CUI 24536279
ROLEN CONSTRUCT S.R.L.
ROLEN CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Ploieşti, județul Prahova, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2013 a raportat o cifră de afaceri de 26.5 mii lei (−91.2% față de 2012), o pierdere netă de 25.4 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
24536279
Nr. înregistrare
J29/2687/2008
EUID
ROONRC.J29/2687/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Ploieşti
Adresă
STR. MUŞCATELOR, NR.14
Data înregistrării
30-09-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.09.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 08-04-2016
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2013
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
26 500
Rezultat net
−25 355
Capitaluri proprii
−121 099
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2013 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4299 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4299 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4299 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
402
|
| Active circulante |
82 266
|
95 604
|
142 201
|
60 478
|
204 505
|
| Stocuri |
0
|
1 620
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
77 567
|
89 746
|
132 500
|
60 467
|
179 489
|
| Casa și conturi la bănci |
4 699
|
4 238
|
9 701
|
11
|
25 016
|
| Datorii |
203 365
|
191 348
|
243 645
|
108 194
|
203 737
|
| Capitaluri proprii |
−121 099
|
−95 744
|
−101 444
|
−47 716
|
1 170
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2012
26 500
|
302 318
|
133 149
|
218 240
|
566 082
|
| Venituri totale |
26 500
|
302 318
|
133 149
|
218 240
|
566 082
|
| Cheltuieli totale |
51 855
|
296 618
|
186 877
|
260 676
|
559 460
|
| Rezultat brut |
−25 355
|
+5 700
|
−53 728
|
−42 436
|
+6 622
|
| Rezultat net |
Față de 2012
−25 355
|
+5 700
|
−53 728
|
−48 886
|
+4 316
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2012
|
4
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2013 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ROLEN CONSTRUCT S.R.L. în 2013?
-
Bilanțul pe 2013 arată o cifră de afaceri netă de 26 500 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 25 355 lei.
-
Este ROLEN CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, ROLEN CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ROLEN CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a..
-
Când a fost înființată ROLEN CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 septembrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2013 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROLEN CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROLEN CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.