CUI 24589982
OPTIMSERV S.R.L.
OPTIMSERV S.R.L. este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi. Firma este plătitoare de TVA din 2025. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 28.4 mii lei.
Date de identificare
CUI
24589982
Nr. înregistrare
J12/4097/2008
EUID
ROONRC.J12/4097/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
Str. Pădurii, Nr. FN, C.P. 400364
Data înregistrării
13-10-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.10.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 28-10-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−28 381
Capitaluri proprii
−1 380 762
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 566 979
|
2 566 979
|
2 566 979
|
2 566 979
|
2 566 979
|
910 477
|
1 820 953
|
2 731 429
|
3 641 932
|
3 642 913
|
3 643 893
|
2 969
|
3 950
|
4 931
|
5 913
|
7 375
|
8 356
|
| Active circulante |
4 334
|
803
|
803
|
613
|
250
|
23
|
79
|
5 858
|
6 226
|
10 212
|
9 686
|
7 550
|
9 491
|
8 162
|
7 912
|
31 670
|
41 041
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
−1 279
|
4 187
|
| Creanțe |
4 342
|
811
|
811
|
621
|
258
|
—
|
—
|
5 663
|
5 911
|
10 169
|
9 395
|
7 700
|
9 396
|
7 877
|
7 877
|
30 249
|
36 626
|
| Casa și conturi la bănci |
−8
|
−8
|
−8
|
−8
|
−8
|
23
|
79
|
195
|
315
|
43
|
291
|
−150
|
95
|
285
|
35
|
2 700
|
228
|
| Datorii |
3 952 075
|
3 920 163
|
3 920 078
|
3 918 808
|
3 915 428
|
3 698 898
|
3 693 884
|
3 695 340
|
3 695 340
|
3 697 413
|
3 695 388
|
45 011
|
46 584
|
45 255
|
45 006
|
72 990
|
52 368
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
29 850
|
| Capitaluri proprii |
−1 380 762
|
−1 352 381
|
−1 352 296
|
−1 351 216
|
−1 348 199
|
−2 788 398
|
−1 872 852
|
−958 053
|
−47 182
|
−44 288
|
−41 809
|
−34 492
|
−33 143
|
−32 162
|
−31 181
|
−33 945
|
−32 821
|
| Capital subscris vărsat |
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
14 187
|
75 118
|
12 265
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
0
|
0
|
214 915
|
0
|
1 639
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
14 187
|
75 119
|
12 282
|
| Cheltuieli totale |
28 381
|
85
|
1 080
|
3 017
|
216 303
|
915 547
|
916 389
|
911 071
|
2 894
|
2 480
|
7 317
|
1 348
|
981
|
981
|
10 232
|
75 142
|
43 500
|
| Rezultat brut |
−28 381
|
−85
|
−1 080
|
−3 017
|
−1 388
|
−915 547
|
−914 750
|
−911 071
|
−2 894
|
−2 480
|
−7 317
|
−1 348
|
−981
|
−981
|
+3 955
|
−23
|
−31 218
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−28 381
|
−85
|
−1 080
|
−3 017
|
−1 388
|
−915 547
|
−914 799
|
−911 071
|
−2 894
|
−2 480
|
−7 317
|
−1 348
|
−981
|
−981
|
+2 724
|
−1 673
|
−32 684
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut OPTIMSERV S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 28 381 lei.
-
Este OPTIMSERV S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, OPTIMSERV S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 28 octombrie 2025.
-
Ce cod CAEN principal are OPTIMSERV S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi.
-
Când a fost înființată OPTIMSERV S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către OPTIMSERV S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește OPTIMSERV S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.