CUI 2461647
D.I.L. SRL
D.I.L. SRL este o firmă din Sibiu, județul Sibiu, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 71.2 mii lei (+24.8% față de 2024) și un profit net de 37.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
2461647
Nr. înregistrare
J1992001007328
EUID
ROONRC.J1992001007328
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Sibiu
Adresă
STR. MORILOR, NR.34
Data înregistrării
30-10-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.10.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2562 - Operaţiuni de mecanică generală
-
2571 - Fabricarea produselor de tăiat
-
2573 - Fabricarea uneltelor
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
2651 - Fabricarea de instrumente şi dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigaţie
-
2829 - Fabricarea altor maşini şi utilaje de utilizare generală n.c.a.
-
2849 - Fabricarea altor maşini-unelte n.c.a.
-
2899 - Fabricarea altor maşini şi utilaje specifice n.c.a.
-
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
-
3319 - Repararea altor echipamente
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8560 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
-
9609 - Alte activităţi de servicii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
71 170
Rezultat net
+37 326
Capitaluri proprii
66 593
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
22 400
|
23 000
|
24 800
|
26 600
|
22 400
|
22 400
|
22 400
|
22 400
|
22 400
|
22 400
|
22 400
|
22 820
|
24 775
|
26 730
|
22 400
|
23 382
|
22 400
|
| Active circulante |
99 028
|
115 178
|
135 251
|
159 224
|
225 046
|
174 987
|
160 155
|
155 403
|
146 608
|
145 770
|
157 469
|
168 315
|
194 902
|
199 487
|
247 170
|
250 755
|
283 585
|
| Stocuri |
86 012
|
83 159
|
85 337
|
92 192
|
93 659
|
87 946
|
99 344
|
97 531
|
101 744
|
109 637
|
98 220
|
97 866
|
107 717
|
104 272
|
116 087
|
140 874
|
173 744
|
| Creanțe |
7 478
|
6 914
|
42 651
|
11 724
|
29 921
|
50 535
|
45 702
|
29 388
|
34 653
|
17 765
|
42 297
|
36 738
|
37 025
|
61 739
|
106 086
|
90 055
|
93 970
|
| Casa și conturi la bănci |
5 538
|
25 105
|
7 263
|
55 308
|
101 466
|
36 506
|
15 109
|
28 484
|
10 211
|
18 368
|
16 952
|
33 711
|
50 160
|
33 476
|
24 997
|
19 826
|
15 871
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
0
|
87
|
0
|
48
|
244
|
73
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
54 835
|
108 911
|
18 816
|
107 349
|
45 877
|
71 177
|
13 987
|
36 064
|
18 366
|
42 702
|
16 798
|
41 163
|
28 758
|
17 447
|
36 278
|
26 102
|
51 038
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
66 593
|
29 267
|
141 235
|
78 562
|
201 569
|
126 258
|
168 812
|
141 812
|
150 642
|
125 468
|
163 071
|
149 972
|
190 919
|
208 770
|
233 292
|
248 035
|
254 947
|
| Capital subscris vărsat |
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
71 170
|
57 046
|
109 143
|
100 815
|
107 503
|
101 040
|
99 217
|
142 656
|
117 669
|
120 211
|
125 429
|
156 559
|
215 599
|
206 246
|
232 168
|
153 979
|
201 619
|
| Venituri totale |
76 151
|
58 197
|
108 491
|
100 219
|
111 941
|
98 878
|
103 761
|
144 710
|
118 473
|
120 211
|
125 429
|
157 163
|
215 599
|
206 247
|
232 168
|
153 991
|
201 640
|
| Cheltuieli totale |
31 629
|
24 826
|
31 382
|
60 262
|
33 642
|
68 642
|
73 784
|
89 261
|
89 685
|
94 208
|
98 567
|
103 395
|
111 506
|
114 583
|
154 945
|
117 577
|
145 837
|
| Rezultat brut |
+44 522
|
+33 371
|
+77 109
|
+39 957
|
+78 299
|
+30 236
|
+29 977
|
+55 449
|
+28 788
|
+26 003
|
+26 862
|
+53 768
|
+104 093
|
+91 664
|
+77 223
|
+36 414
|
+55 803
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+37 326
|
+28 032
|
+62 673
|
+36 992
|
+75 311
|
+27 446
|
+27 000
|
+51 169
|
+25 174
|
+22 397
|
+23 099
|
+49 053
|
+97 625
|
+85 477
|
+70 258
|
+30 588
|
+49 738
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
2
|
2
|
1
|
2
|
1
|
—
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut D.I.L. SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 71 170 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 37 326 lei.
-
Este D.I.L. SRL plătitoare de TVA?
-
Da, D.I.L. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are D.I.L. SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a..
-
Când a fost înființată D.I.L. SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către D.I.L. SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește D.I.L. SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.