CUI 24637443
INFOCONSTRUCŢII SRL
INFOCONSTRUCŢII SRL este o firmă din Sighetu Marmaţiei, județul Maramureș, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2013. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 55.7 mii lei (−83.8% față de 2024), o pierdere netă de 68.2 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
24637443
Nr. înregistrare
J2008001931244
EUID
ROONRC.J2008001931244
Formă juridică
SRL
Județ
Maramureș
Localitate
Sighetu Marmaţiei
Adresă
STR. MUZEULUI, NR.80
Data înregistrării
22-10-2008
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.01.2013
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 18-01-2013
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
55 679
Rezultat net
−68 241
Capitaluri proprii
252 127
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
112 680
|
112 680
|
112 680
|
112 680
|
112 680
|
112 680
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
395 332
|
406 558
|
556 050
|
294 232
|
279 881
|
251 033
|
191 280
|
200 761
|
247 373
|
203 387
|
271 291
|
299 545
|
314 562
|
—
|
309 886
|
309 886
|
312 250
|
| Stocuri |
359 212
|
359 212
|
224 685
|
189 385
|
249 626
|
204 994
|
154 467
|
88 715
|
42 860
|
5 473
|
—
|
—
|
669
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
28 173
|
34 479
|
325 328
|
103 491
|
18 252
|
29 513
|
25 701
|
23 593
|
23 174
|
37 974
|
216 788
|
237 422
|
258 206
|
—
|
231 700
|
231 700
|
231 700
|
| Casa și conturi la bănci |
7 947
|
12 867
|
6 037
|
1 356
|
12 003
|
16 526
|
11 112
|
88 453
|
181 339
|
159 940
|
54 503
|
62 123
|
55 687
|
—
|
78 186
|
78 186
|
80 550
|
| Cheltuieli în avans |
4 394
|
4 394
|
7 727
|
17 727
|
—
|
—
|
42 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
260 279
|
203 263
|
519 177
|
276 458
|
259 494
|
218 172
|
34 493
|
12 466
|
24 263
|
18 435
|
43 427
|
30 511
|
11 714
|
0
|
0
|
0
|
1 031
|
| Capitaluri proprii |
252 127
|
320 369
|
157 280
|
148 181
|
133 067
|
145 541
|
198 787
|
188 295
|
223 110
|
184 952
|
227 864
|
269 034
|
302 848
|
—
|
309 886
|
309 886
|
311 219
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
—
|
200
|
—
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
55 679
|
343 164
|
360 457
|
191 008
|
158 403
|
165 378
|
241 831
|
88 623
|
102 374
|
256 081
|
36 454
|
117 614
|
395 922
|
0
|
0
|
—
|
164 453
|
| Venituri totale |
64 679
|
345 414
|
445 457
|
309 156
|
182 203
|
313 138
|
444 785
|
104 169
|
102 374
|
256 102
|
36 454
|
130 189
|
397 925
|
0
|
0
|
—
|
166 870
|
| Cheltuieli totale |
132 447
|
175 503
|
432 432
|
291 144
|
175 003
|
298 788
|
430 725
|
137 930
|
89 938
|
243 852
|
76 729
|
160 275
|
394 419
|
0
|
—
|
1 334
|
9 267
|
| Rezultat brut |
−67 768
|
+169 911
|
+13 025
|
+18 012
|
+7 200
|
+14 350
|
+14 060
|
−33 761
|
+12 436
|
+12 250
|
−40 275
|
−30 086
|
+3 506
|
0
|
0
|
−1 334
|
+157 603
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−68 241
|
+163 089
|
+9 099
|
+15 114
|
+5 526
|
+11 928
|
+10 492
|
−34 815
|
+11 411
|
+8 290
|
−41 369
|
−33 614
|
−8 372
|
0
|
0
|
−1 334
|
+150 519
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
3
|
3
|
6
|
3
|
4
|
2
|
3
|
3
|
3
|
2
|
—
|
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INFOCONSTRUCŢII SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 55 679 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 68 241 lei.
-
Este INFOCONSTRUCŢII SRL plătitoare de TVA?
-
Da, INFOCONSTRUCŢII SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 ianuarie 2013.
-
Ce cod CAEN principal are INFOCONSTRUCŢII SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată INFOCONSTRUCŢII SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 octombrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INFOCONSTRUCŢII SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INFOCONSTRUCŢII SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.