CUI 24651529
NICOLAS CONSTRUCT SRL
NICOLAS CONSTRUCT SRL este o firmă din Orş. Pantelimon, județul Ilfov, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 314.2 mii lei (+42.2% față de 2024), un profit net de 34.4 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
24651529
Nr. înregistrare
J23/3312/2008
EUID
ROONRC.J23/3312/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Orş. Pantelimon
Adresă
STR. LIVEZILOR II, NR.15
Data înregistrării
24-10-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.10.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 28-10-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1392 - Fabricarea de articole confecţionate din textile (cu excepţia îmbrăcămintei şi lenjeriei de corp)
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
9321 - Bâlciuri şi parcuri de distracţii
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
314 170
Rezultat net
+34 370
Capitaluri proprii
−263 571
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
40 572
|
68 770
|
96 968
|
125 166
|
36 946
|
43 224
|
6 202
|
8 602
|
11 002
|
14 238
|
17 752
|
21 266
|
24 780
|
7 329
|
8 295
|
—
|
—
|
| Active circulante |
222 592
|
121 398
|
142 289
|
66 172
|
70 454
|
88 793
|
61 896
|
103 585
|
107 044
|
28 729
|
46 235
|
57 712
|
55 900
|
44 327
|
46 822
|
2 169
|
267
|
| Stocuri |
169 327
|
90 900
|
57 393
|
45 596
|
21 027
|
43 617
|
17 483
|
22 366
|
13 944
|
11 365
|
53 167
|
43 372
|
15 430
|
24 259
|
9 576
|
—
|
—
|
| Creanțe |
—
|
—
|
—
|
—
|
2 827
|
4 176
|
8 312
|
13
|
—
|
—
|
4 654
|
—
|
224
|
18 643
|
7 899
|
1 670
|
12
|
| Casa și conturi la bănci |
53 265
|
30 498
|
84 896
|
20 576
|
46 600
|
41 000
|
36 101
|
81 206
|
93 100
|
17 364
|
−11 586
|
14 340
|
40 246
|
1 425
|
29 347
|
499
|
255
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
43
|
11
|
1 592
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
526 735
|
488 152
|
478 556
|
435 872
|
353 143
|
240 013
|
149 321
|
17 736
|
23 924
|
63 676
|
121 361
|
88 949
|
108 745
|
51 456
|
62 039
|
8 150
|
2 050
|
| Capitaluri proprii |
−263 571
|
−297 941
|
−239 288
|
−242 942
|
−245 743
|
−107 996
|
−81 223
|
94 451
|
94 122
|
−20 709
|
−57 374
|
−9 971
|
−28 065
|
200
|
−6 922
|
−5 981
|
−1 783
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
314 170
|
220 944
|
311 091
|
293 857
|
163 965
|
198 568
|
143 352
|
205 531
|
281 653
|
248 399
|
151 299
|
225 015
|
356 657
|
34 649
|
74 830
|
10 202
|
—
|
| Venituri totale |
314 197
|
220 953
|
313 382
|
293 858
|
163 927
|
198 452
|
143 354
|
205 532
|
281 680
|
247 748
|
151 069
|
225 017
|
357 666
|
34 663
|
74 872
|
10 268
|
—
|
| Cheltuieli totale |
275 387
|
277 398
|
306 594
|
288 119
|
299 986
|
223 240
|
317 595
|
202 586
|
164 032
|
208 602
|
198 472
|
206 922
|
377 267
|
27 541
|
75 548
|
12 816
|
516
|
| Rezultat brut |
+38 810
|
−56 445
|
+6 788
|
+5 739
|
−136 059
|
−24 788
|
−174 241
|
+2 946
|
+117 648
|
+39 146
|
−47 403
|
+18 095
|
−19 601
|
+7 122
|
−676
|
−2 548
|
−516
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+34 370
|
−58 654
|
+3 654
|
+2 801
|
−137 747
|
−26 773
|
−175 674
|
+897
|
+114 831
|
+36 665
|
−47 403
|
+18 095
|
−28 265
|
+7 122
|
−941
|
−4 198
|
−1 983
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
3
|
2
|
3
|
3
|
3
|
2
|
2
|
1
|
2
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NICOLAS CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 314 170 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 34 370 lei.
-
Este NICOLAS CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, NICOLAS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 octombrie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are NICOLAS CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată NICOLAS CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 octombrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NICOLAS CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NICOLAS CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.