CUI 24671666

DALEX SRL

DALEX SRL este o firmă din Coşereni, județul Ialomița, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2016. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3 mil. lei (+37.8% față de 2024), un profit net de 434.9 mii lei și 7 angajați.

Activă

Date de identificare

CUI

24671666

Nr. înregistrare

J2008000765215

EUID

ROONRC.J2008000765215

Formă juridică

SRL

Județ

Ialomița

Localitate

Coşereni

Adresă

STR. PERILOR, NR.31

Data înregistrării

29-10-2008

Stare înregistrare

RELUARE ACTIVITATE din data 28.09.2016

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 14-12-2016

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase

  • 0113 - Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor

  • 0161 - Activități auxiliare pentru producția vegetală

  • 4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat

  • 4631 - Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor

  • 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare

  • 4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare

  • 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat

  • 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase

  • 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

  • 4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat

  • 5210 - Depozitări

  • 5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre

  • 5224 - Manipulări

  • 5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi

  • 5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă

  • 7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

  • 9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

+37.8%

2 961 091

Rezultat net

+86.1%

+434 885

Capitaluri proprii

+84.5%

435 611

Număr mediu de salariați

+40.0%

7

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut DALEX SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 961 091 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 434 885 lei.

Este DALEX SRL plătitoare de TVA?

Da, DALEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 decembrie 2016.

Ce cod CAEN principal are DALEX SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.

Când a fost înființată DALEX SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 2008.

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către DALEX SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește DALEX SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit