CUI 2467623
ELITIS SRL
ELITIS SRL este o firmă din Dobra, județul Dâmbovița, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 98 mii lei (+6.8% față de 2024), o pierdere netă de 25.9 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
2467623
Nr. înregistrare
J15/2030/1992
EUID
ROONRC.J15/2030/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Dâmbovița
Localitate
Dobra
Adresă
, Nr. 174, C.P.
Data înregistrării
04-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
97 970
Rezultat net
−25 894
Capitaluri proprii
−191 602
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active circulante |
88 413
|
68 328
|
47 673
|
30 472
|
20 222
|
10 343
|
13 157
|
13 466
|
13 755
|
11 489
|
13 227
|
19 718
|
21 104
|
13 925
|
17 807
|
20 300
|
20 524
|
| Stocuri |
85 336
|
67 451
|
46 741
|
28 462
|
18 799
|
8 000
|
10 636
|
8 944
|
11 959
|
10 594
|
8 916
|
13 836
|
16 779
|
9 634
|
8 239
|
16 799
|
17 988
|
| Creanțe |
29
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
3 048
|
877
|
932
|
2 010
|
1 423
|
2 343
|
2 521
|
4 522
|
1 796
|
895
|
4 311
|
5 882
|
4 325
|
4 291
|
9 568
|
3 501
|
2 536
|
| Datorii |
280 015
|
234 036
|
185 936
|
150 274
|
127 252
|
102 815
|
90 953
|
78 771
|
66 294
|
51 686
|
42 721
|
40 895
|
34 352
|
19 633
|
20 192
|
21 466
|
21 168
|
| Capitaluri proprii |
−191 602
|
−165 708
|
−138 263
|
−119 802
|
−107 030
|
−92 472
|
−77 796
|
−65 305
|
−52 539
|
−40 197
|
−29 494
|
−21 177
|
−13 248
|
−5 708
|
−2 385
|
−1 166
|
−644
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
97 970
|
91 755
|
87 035
|
80 873
|
65 336
|
51 962
|
62 161
|
60 392
|
53 973
|
49 209
|
47 300
|
45 342
|
39 374
|
47 638
|
56 118
|
51 093
|
42 834
|
| Venituri totale |
97 970
|
91 755
|
87 035
|
80 873
|
65 421
|
51 962
|
62 161
|
60 392
|
53 973
|
49 209
|
47 300
|
45 342
|
39 374
|
47 638
|
56 118
|
51 093
|
42 834
|
| Cheltuieli totale |
122 884
|
118 283
|
104 627
|
92 843
|
79 325
|
66 118
|
74 030
|
72 554
|
65 775
|
58 928
|
54 197
|
51 911
|
45 734
|
50 961
|
57 336
|
49 938
|
42 310
|
| Rezultat brut |
−24 914
|
−26 528
|
−17 592
|
−11 970
|
−13 904
|
−14 156
|
−11 869
|
−12 162
|
−11 802
|
−9 719
|
−6 897
|
−6 569
|
−6 360
|
−3 323
|
−1 218
|
+1 155
|
+524
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−25 894
|
−27 444
|
−18 461
|
−12 772
|
−14 558
|
−14 676
|
−12 491
|
−12 766
|
−12 342
|
−10 703
|
−8 316
|
−7 929
|
−7 541
|
−3 323
|
−1 218
|
−523
|
−943
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ELITIS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 97 970 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 25 894 lei.
-
Este ELITIS SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ELITIS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ELITIS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată ELITIS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 noiembrie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ELITIS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ELITIS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.