CUI 24717860
BEST CONSULT&CONSTRUCT SRL
BEST CONSULT&CONSTRUCT SRL este o firmă din Izvoru Bârzii, județul Mehedinți, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2011. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.8 mil. lei (+79.3% față de 2024), un profit net de 445.6 mii lei și 9 angajați.
Date de identificare
CUI
24717860
Nr. înregistrare
J25/803/2008
EUID
ROONRC.J25/803/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Mehedinți
Localitate
Izvoru Bârzii
Adresă
IZVORU BÎRZII, Nr. 2A, C.P.
Data înregistrării
07-11-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.11.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-2011
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4665 - Comerţ cu ridicata al mobilei de birou
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 778 925
Rezultat net
+445 570
Capitaluri proprii
445 810
Număr mediu de salariați
9
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
64 385
|
14 956
|
3 713
|
5 063
|
1 104
|
3 240
|
6 715
|
13 098
|
55 839
|
92 735
|
154 680
|
30 643
|
43 938
|
48 290
|
58 072
|
21 061
|
—
|
| Active circulante |
1 134 528
|
492 599
|
188 381
|
372 169
|
272 305
|
66 874
|
187 527
|
217 530
|
30 518
|
168 546
|
379 286
|
188 975
|
87 248
|
296 575
|
124 714
|
972
|
20 293
|
| Stocuri |
1 894
|
—
|
23 932
|
36 746
|
215 999
|
27 017
|
30 169
|
74 195
|
8 873
|
1 540
|
144
|
40 323
|
24 943
|
19 080
|
60 941
|
—
|
5 448
|
| Creanțe |
932 775
|
—
|
95 127
|
285 169
|
3 290
|
10 000
|
138 824
|
125 774
|
1 091
|
79 168
|
9 022
|
33 583
|
20 201
|
235 782
|
13 854
|
24
|
2 062
|
| Casa și conturi la bănci |
199 859
|
492 599
|
69 322
|
50 254
|
53 016
|
29 857
|
18 534
|
17 561
|
20 554
|
87 838
|
370 120
|
115 069
|
42 104
|
41 713
|
49 919
|
948
|
12 783
|
| Datorii |
753 103
|
490 177
|
477 227
|
675 782
|
681 423
|
295 678
|
445 266
|
495 233
|
358 149
|
192 526
|
204 248
|
212 107
|
297 491
|
387 667
|
237 882
|
19 713
|
19 660
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 263
|
5 207
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
445 810
|
17 378
|
−285 133
|
−298 550
|
−408 014
|
−225 564
|
−251 024
|
−264 605
|
−271 792
|
67 492
|
324 511
|
7 511
|
−166 305
|
−42 802
|
−55 096
|
2 320
|
633
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 778 925
|
992 062
|
634 704
|
1 405 264
|
251 033
|
426 217
|
881 839
|
667 212
|
552 892
|
1 417 420
|
1 660 250
|
735 983
|
352 648
|
739 972
|
428 817
|
118 089
|
51 974
|
| Venituri totale |
1 868 214
|
992 079
|
659 740
|
1 657 541
|
403 107
|
606 219
|
1 050 379
|
745 866
|
552 914
|
1 418 427
|
1 665 272
|
871 257
|
365 433
|
863 843
|
430 723
|
149 582
|
51 976
|
| Cheltuieli totale |
1 275 883
|
665 361
|
639 725
|
1 529 981
|
583 047
|
574 867
|
1 025 978
|
731 535
|
826 674
|
1 349 020
|
1 292 379
|
696 254
|
488 936
|
851 549
|
488 139
|
144 876
|
49 673
|
| Rezultat brut |
+592 331
|
+326 718
|
+20 015
|
+127 560
|
−179 940
|
+31 352
|
+24 401
|
+14 331
|
−273 760
|
+69 407
|
+372 893
|
+175 003
|
−123 503
|
+12 294
|
−57 416
|
+4 706
|
+2 303
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+445 570
|
+302 511
|
+13 417
|
+109 464
|
−182 450
|
+25 460
|
+13 582
|
+7 187
|
−279 302
|
+59 982
|
+317 001
|
+173 816
|
−123 503
|
+12 294
|
−57 416
|
+1 686
|
+433
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
9
|
9
|
9
|
8
|
10
|
12
|
10
|
14
|
17
|
15
|
16
|
15
|
15
|
13
|
7
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BEST CONSULT&CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 778 925 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 445 570 lei.
-
Este BEST CONSULT&CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BEST CONSULT&CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2011.
-
Ce cod CAEN principal are BEST CONSULT&CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată BEST CONSULT&CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 noiembrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BEST CONSULT&CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BEST CONSULT&CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.