CUI 24727422
CONSTRUCT STEEL DEVELOPMENT SRL
CONSTRUCT STEEL DEVELOPMENT SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.3 mil. lei (−74.5% față de 2024), un profit net de 32.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
24727422
Nr. înregistrare
J2008019129400
EUID
ROONRC.J2008019129400
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
STR. DEALUL ŢUGULEA, NR.77, BIROU 2, ET.1
Data înregistrării
11-11-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.11.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 14-11-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 314 846
Rezultat net
+32 151
Capitaluri proprii
2 043 545
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 091 384
|
880 961
|
929 359
|
1 041 872
|
901 481
|
483 739
|
385 212
|
416 661
|
462 967
|
514 455
|
563 219
|
426 460
|
124 981
|
52 142
|
75 694
|
2 836
|
—
|
| Active circulante |
3 891 494
|
1 670 962
|
1 078 098
|
1 213 751
|
1 250 500
|
2 175 155
|
969 438
|
474 467
|
618 863
|
1 449 482
|
733 989
|
2 167 878
|
1 215 985
|
1 316 629
|
1 831 194
|
540 399
|
180 103
|
| Stocuri |
649 153
|
27 268
|
212 493
|
106 717
|
12 200
|
12 014
|
25 862
|
16 435
|
19 342
|
20 126
|
14 022
|
42 604
|
23 505
|
3 115
|
5 291
|
204
|
—
|
| Creanțe |
224 314
|
97 995
|
73 217
|
52 191
|
296 417
|
398 392
|
622 971
|
294 252
|
519 968
|
1 065 362
|
553 466
|
1 467 225
|
781 274
|
645 835
|
1 086 187
|
152 591
|
38 325
|
| Casa și conturi la bănci |
3 018 027
|
1 545 699
|
792 388
|
1 054 843
|
941 883
|
1 764 749
|
320 605
|
163 780
|
79 553
|
363 994
|
166 501
|
658 049
|
411 206
|
667 679
|
739 716
|
387 604
|
141 778
|
| Cheltuieli în avans |
3 719
|
3 091
|
56 648
|
5 094
|
2 967
|
1 097
|
1 919
|
2 638
|
1 489
|
836
|
1 600
|
1 366
|
2 467
|
2 203
|
1 184
|
142
|
84
|
| Datorii |
3 943 052
|
343 621
|
452 119
|
611 346
|
519 963
|
1 307 865
|
455 655
|
447 945
|
562 344
|
1 458 569
|
894 845
|
2 187 849
|
946 248
|
968 596
|
1 514 995
|
407 491
|
116 304
|
| Capitaluri proprii |
2 043 545
|
2 211 393
|
1 611 986
|
1 649 371
|
1 634 985
|
1 352 126
|
900 914
|
445 821
|
520 975
|
506 204
|
403 963
|
407 855
|
397 185
|
402 378
|
393 077
|
135 886
|
63 883
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 314 846
|
5 151 079
|
748 100
|
1 770 253
|
4 676 549
|
2 395 586
|
1 817 111
|
602 082
|
2 838 675
|
3 132 503
|
2 333 983
|
4 805 323
|
3 593 112
|
1 682 053
|
4 075 215
|
1 164 811
|
603 792
|
| Venituri totale |
1 913 991
|
5 202 196
|
904 058
|
1 821 653
|
4 689 039
|
2 453 609
|
1 827 966
|
606 701
|
2 849 082
|
3 156 422
|
2 371 847
|
4 827 057
|
3 626 124
|
1 720 484
|
4 103 158
|
1 174 386
|
640 558
|
| Cheltuieli totale |
1 873 964
|
4 478 957
|
933 310
|
1 765 503
|
4 337 567
|
1 939 673
|
1 354 628
|
675 828
|
2 827 533
|
3 029 090
|
2 373 228
|
4 808 602
|
3 620 158
|
1 707 750
|
3 795 093
|
1 089 487
|
564 717
|
| Rezultat brut |
+40 027
|
+723 239
|
−29 252
|
+56 150
|
+351 472
|
+513 936
|
+473 338
|
−69 127
|
+21 549
|
+127 332
|
−1 381
|
+18 455
|
+5 966
|
+12 734
|
+308 065
|
+84 899
|
+75 841
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+32 151
|
+608 592
|
−37 385
|
+40 513
|
+310 226
|
+490 264
|
+455 093
|
−75 154
|
+14 819
|
+102 241
|
−4 592
|
+10 670
|
−5 192
|
+5 163
|
+257 191
|
+72 003
|
+63 719
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONSTRUCT STEEL DEVELOPMENT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 314 846 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 32 151 lei.
-
Este CONSTRUCT STEEL DEVELOPMENT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONSTRUCT STEEL DEVELOPMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 noiembrie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are CONSTRUCT STEEL DEVELOPMENT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CONSTRUCT STEEL DEVELOPMENT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 noiembrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONSTRUCT STEEL DEVELOPMENT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONSTRUCT STEEL DEVELOPMENT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.