CUI 24737175
SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.
SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. este o firmă din Orş. Uricani, județul Hunedoara, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2024 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 410.3 mii lei (−26.1% față de 2024), un profit net de 329.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
24737175
Nr. înregistrare
J20/1743/2008
EUID
ROONRC.J20/1743/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Hunedoara
Localitate
Orş. Uricani
Adresă
ALEEA BRAZILOR, BL.3A, SC.3, ET.3, AP.24
Data înregistrării
13-11-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 12.11.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
410 306
Rezultat net
+329 798
Capitaluri proprii
334 369
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||
| Active imobilizate |
13 824
|
—
|
—
|
2 095
|
5 686
|
9 278
|
12 869
|
| Active circulante |
360 257
|
550 331
|
309 732
|
318 909
|
170 746
|
164 868
|
158 828
|
| Creanțe |
290 034
|
455 262
|
154 739
|
100 765
|
100 575
|
98 695
|
98 616
|
| Casa și conturi la bănci |
70 223
|
95 069
|
154 993
|
218 144
|
70 171
|
66 173
|
60 212
|
| Datorii |
39 712
|
62 724
|
45 162
|
155 537
|
12 358
|
31 575
|
31 802
|
| Capitaluri proprii |
334 369
|
487 607
|
264 570
|
165 467
|
164 074
|
142 571
|
139 895
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
410 306
|
555 467
|
313 980
|
166 353
|
23 288
|
6 696
|
182 177
|
| Venituri totale |
410 306
|
555 467
|
315 491
|
166 596
|
26 130
|
6 696
|
182 616
|
| Cheltuieli totale |
69 061
|
56 098
|
63 492
|
10 312
|
3 843
|
3 857
|
37 453
|
| Rezultat brut |
+341 245
|
+499 369
|
+251 999
|
+156 284
|
+22 287
|
+2 839
|
+145 163
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+329 798
|
+483 037
|
+249 102
|
+151 394
|
+21 504
|
+2 676
|
+139 695
|
| Alte date | |||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 410 306 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 329 798 lei.
-
Este SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2024.
-
Ce cod CAEN principal are SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 noiembrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.