CUI 24744016
DELASTCONSTRUCT SRL
DELASTCONSTRUCT SRL este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal. În 2015 a raportat o cifră de afaceri de 23.3 mii lei (−89.0% față de 2014), o pierdere netă de 14.4 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
24744016
Nr. înregistrare
J08/2981/2008
EUID
ROONRC.J08/2981/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. ALBINELOR, NR.21BIS, AP.CAM.1
Data înregistrării
14-11-2008
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 29.10.2015
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 29-08-2018
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2015
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
23 316
Rezultat net
−14 379
Capitaluri proprii
75 545
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2015 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||
| Active imobilizate |
18 074
|
21 409
|
23 360
|
28 209
|
21 988
|
15 342
|
9 830
|
| Active circulante |
71 393
|
79 039
|
79 972
|
91 775
|
49 410
|
9 045
|
8 346
|
| Stocuri |
161
|
161
|
2 758
|
0
|
0
|
—
|
2 521
|
| Creanțe |
70 700
|
60 682
|
74 500
|
80 008
|
35 000
|
6 150
|
5 086
|
| Casa și conturi la bănci |
532
|
18 196
|
2 714
|
11 767
|
14 410
|
2 895
|
739
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
13 922
|
10 524
|
16 158
|
18 987
|
14 837
|
5 027
|
3 001
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
75 545
|
89 924
|
87 174
|
100 997
|
56 561
|
19 360
|
15 175
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2014
23 316
|
212 536
|
172 174
|
173 867
|
108 780
|
59 514
|
47 009
|
| Venituri totale |
23 316
|
214 149
|
172 175
|
173 871
|
111 414
|
65 188
|
47 589
|
| Cheltuieli totale |
36 996
|
204 975
|
81 897
|
69 719
|
52 247
|
42 570
|
31 254
|
| Rezultat brut |
−13 680
|
+9 174
|
+90 278
|
+104 152
|
+59 167
|
+22 618
|
+16 335
|
| Rezultat net |
Față de 2014
−14 379
|
+2 750
|
+85 113
|
+98 936
|
+55 903
|
+18 702
|
+14 517
|
| Alte date | |||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2014
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2015 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DELASTCONSTRUCT SRL în 2015?
-
Bilanțul pe 2015 arată o cifră de afaceri netă de 23 316 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 14 379 lei.
-
Este DELASTCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, DELASTCONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are DELASTCONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată DELASTCONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 noiembrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2015 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DELASTCONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DELASTCONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.